Şahsiyet Akademisi eğitimcilerinden usta fotoğrafçı Zafer Söğüt’ün VakıfBank Sanat Galerisi’nde düzenlenen sergisine yoğun katılım gerçekleşti. 6- 17 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen sergide Zafer Hocamızın birbirinden güzel fotoğrafları, fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu. Şahsiyet Akademisi öğrencileri sergiye ziyarette bulundu.

Zafer Söğüt Kimdir ?

Bir çocuğu taşımanın yeryüzünü taşımak olduğunu bilen bir ailenin çocuğu olarak 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi’nde Sanat Tarihi Bölümü’nü ve Sakarya Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi’nde Türk Sanatı alanında yüksek lisansını tamamladı. Özellikle lise ve üniversiteli gençlerle fotoğrafı paylaşmak onu mutlu ediyor. Fotoğrafın; bir gencin kendini bulmasındaki temel enstrüman olduğunu düşünüyor. Yazarlık denemeleri de İstanbul araştırmaları da hep fotoğraf içinde anlamlı.

“Fotoğraf: Dünya’nın maddi kabarıklığından öte cömertliği an gibi öncesiz ve sonrasız olarak tüm duygularla anlatan ortak dildir.” Bu ortak dili çalıştığı her kurumda binlercesine öğretti. Birçok fotoğraf projesini yönetti ve içerisinde yer aldı. Öğretmenlik görevini resmi kurumların dışında çeşitli kuruluşlar bünyesinde de devam ettirmektedir.

Paylaş
× Bize Yazın!