Talimhane Okçuluk Akademisi, Geleneksel Türk Okçuluğunun ilim ve sanatları üzerine ihtisaslaşmak isteyen liseli gençlerin spor akademisidir.

Geleneksel Türk Okçuluğu, medeniyet tarihimizde ciddi sütunlar üzerine bina edilmiş bir yapıya sahiptir. Bireyi zihni ve fiziki yönden kuşatan etmenleriyle beraber İslam sanat ve sporlarının karakteristik özelliklerini taşır. Maksat aletle yapılan bir spor alan ok atma eyleminin kişinin ruh beden varlığı arasındaki teması ve farkındalığı üst düzeye çıkararak odak, otokontrol ve dengesini güçlendirmesidir.

Amacımız, mirasımız olan Türk Okçuluğunu ülkemizde ve dünyada esaslarına sadık kalarak icrâ etmek, Kemankeşlik ahlâkı ve disiplinine sahip başarılı sporcular ve antrenörler yetiştirmektir.

Belli mülakat ve sınavlardan geçen lise 1 öğrencileri akademiye kabul edilmekte ve 4 yıllık bir gelişim programına dâhil olmaktadırlar.

Eğitim Süresi, Temel eğitim veren birimlerimizde 2 yıldır. Sonrasında Üniversite Hazırlık Programına (ÜNİD-P) katılma hakkı mevcuttur.

Eğitim Kontenjanı, Bir sınıfımız maksimum 15 kişiliktir.
Akademimizin toplam kontenjanı maksimum 60kişiliktir.

PROGRAMIN KAZANIMLARI

  •  Alanında uzman eğitimciler tarafından verilen bu eğitimler öğrencinin eğitim aldığı alanlarda sağlam bir altyapı kazanmasını sağlamaktadır.
  • Programın ilk döneminden itibaren lisanslı sporcu olarak ulusal ve uluslararası müsabakalara ve festivallere katılma imkânı.
  • Okçuluk disiplini üzerine yazılmış eski Türkçe ve yabancı kaynakları incele uzman okutmanlar eşliğinde inceleme imkânı.
  •  Küçük öğrenci grupları ile eğitimleri interaktif, anlaşılabilir ve verimli olması amaçlanmaktadır.
  •   Yeni arkadaş grupları ile sosyalleşme ve iletişim bağlarının güçlendirilmesine imkân sağlanmaktadır.
  • Rehber desteği ile eğitim saatleri dışında da öğrencilerin takip edilerek verilen ödev veya görevlerin planlı, kontrollü ve düzenli olarak yerine getirilmesine yardımcı olunmaktadır.
  •   Sosyal ve Sportif faaliyetler ile öğrencilerin zinde kalması, zihin yorgunluklarının önüne geçilmesi ve hareketlilik olanağının sağlanmaktadır.

PROGRAM EĞİTİMLERİ NEREDE YAPILACAKTIR?

Akademi eğitimlerimiz Acıbadem Külliyemizde yapılacaktır.

 

Paylaş
× Bize Yazın!