31 Temmuz – 27 Ağustos tarihleri arasında 4 hafta süren; Şahsiyet Akademisi lise 2 ve 3. sınıf öğrencileriyle gerçekleştirilen “ 2017 Yaz Dil Kampı” ve 14 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında 6 hafta süren; Şahsiyet Akademisi lise 4. sınıf öğrencileriyle gerçekleştirilen “ Yaz Üniversite İz Düşümü Programı” başarılı bir şekilde sonra erdi.

“ Dil Eğitimi Programı” temalı yaz kampı; öğrencilerin bilgi, beceri, bedensel ve ruhsal sağlık yönünden geliştirilmesine, güzel ahlak ve faydalı alışkanlıklar kazandırılmasına ve zararlı alışkanlıklardan korunmasına ve yaz dönemini verimli geçirmelerine ve akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla planlandı.

 Ayrıca programda öğrencilerin akademik becerilerini geliştirmek maksadıyla Arapça ve İngilizce derslerinin yanı sıra sosyal-sportif, tarihi-kültürel, şehir içi ve şehir dışı gezi ve ziyaretler gerçekleştirildi.

“ Üniversite İz Düşümü” temasıyla gerçekleştirilen kampımızda ise lise son sınıfa geçen öğrencilerin YGS sınavına yönelik hazırlanma süreci ile ilgili çalışmalar, seminerler ve dersler gerçekleştirildi. Yaz döneminde gerçekleştirilen bu programlar eğitim döneminin başlamasıyla birlikte daha yoğun bir şekilde devam edecek.

Paylaş
× Bize Yazın!