Recep Şentürk, Süleyman Dal ve Muhammed Fatih Özmen katıldı

Şahsiyet Gelişim Seminerleri’nin bu dönemki ilk programı 5 Mart 2016 Cumartesi günü Üsküdar’daki akademi merkezinde düzenlendi. Seminere İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı (İSAR) Genel Koordinatörü Prof. Dr. Recep Şentürk, Hüdayi Yükseköğrenim Eğitim ve Kültür Hizmetleri yöneticilerinden Süleyman Dal ve Şahsiyet Dergisi Editör ve Genel Yayın Yönetmeni Muhammed Fatih Özmen katıldı.

“Amerika’da İslam ve Malcolm X” üzerine konuşuldu

Seminerlerin ilk oturumunda Prof. Dr. Şentürk “Amerika’da İslam ve Malcolm X’ başlıklı sunumunu yaptı. Aynı zamanda “Malcolm X” kitabının yazarı da olan Şentürk, Malcolm X’in hayatı üzerindeki önemli çıkarımlarını bizimle paylaştı.

“Şahsiyet” olma yolunda önemli noktalara değinildi

İlk oturumdan sonra verilen arada öğrencilerimiz değerlendirme formlarını doldurdular ve ikinci oturum Hüdayi Yükseköğrenim Eğitim ve Kültür Hizmetleri yöneticilerinden Süleyman Dal ile başladı. Süleyman Dal, “İdeal Gençlik Tasavvuru” konulu sunumuyla bizlere “şahsiyet” olma yolunda önemli tavsiyelerde bulundu.

“Mali ve Burkina Faso Özelinde Afrika” başlıklı sunum yapıldı

Son oturumda ise Muhammed Fatih Özmen “Mali ve Burkina Faso Özelinde Afrika” başlıklı sunumunu yaptı. Sunumda Afrika hakkında izlenimlerini bizlerle paylaşan Özmen, Afrika’nın genel problemleri üzerinde durdu.
Gün sonu değerlendirme toplantısında öğrenciler seminerlerden memnun kaldıklarını ve bu tür seminerlerin devam etmesini istediklerini belirttiler.

Paylaş
× Bize Yazın!