Ömer Miraç Yaman ve Zafer Söğüt’ün katılımıyla gerçekleşti

Şahsiyet Gelişim Seminerleri’nin bu dönemin son programı 2 Ocak 2016 Cumartesi günü Üsküdar’daki akademi merkezinde düzenlendi. Seminere İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sosyolog Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman ve Sanat Tarihçisi ve Usta Fotoğrafçı Zafer Söğüt Hocalarımız katıldı.

“Müslümanların Bilime Katkısı” üzerine konuşuldu

Seminerlerin ilk oturumunda, Zafer Söğüt “Müslüman Bilim Adamlarından Günümüz Gençlerine Mesajlar” konulu sunumunu yaptı. Müslümanların bilime olan katkısını tarihsel bir süreç olarak bizlere aktaran Söğüt, bu konudaki zengin birikimiyle gençlerimize altın değerinde bir sunum yaptı. Sunum sonrası yapılan soru-cevap faslında öğrencilerimiz Zafer Söğüt Hocamızla beraber kafalarındaki soru işaretlerine cevap aradılar.

“Samimiyet” kavramı üzerinde duruldu

İlk oturumdan sonra verilen arada öğrencilerimiz değerlendirme formlarını doldurdular ve ikinci oturum Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman’ın “Müslüman Şahsiyetin İmtihanı: Samimiyet” konulu sunumuyla başladı. Sunum esnasında “samimiyet” kavramının ehemmiyeti üzerinde duran Yaman, bizlere bu imtihandan layıkıyla geçebilmemiz için mühim tavsiyelerde bulundu.

“Muhabbet ve Kaynaşma Kampı” hakkında bilgilendirme yapıldı

Seminerlerin ardından Akademi Yöneticisi Abdullah Â. Güneş, öğrencilerimizle seminer müzakeresini gerçekleştirdi. Bundan sonra yapılması planlanan “Gelişim Seminerleri” için de yol gösterici niteliğinde olan bu fikir alışverişinden sonra, öğrencilerimize ara dönem “Muhabbet ve Kaynaşma Kampı” hakkında bilgilendirme yapıldı.


Paylaş
× Bize Yazın!