Kemal Altıntaş Hocaefendi ve Dr. Adem Ergül Bey’in katılımıyla gerçekleşti

Gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için hazırlanan Şahsiyet Gelişim Seminerlerinin ilki gerçekleştirildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bu ayki seminerler Beşiktaş Sinan Paşa Camii emekli İmam-Hatibi Kemalettin Altıntaş Hocaefendi ve Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Yurtiçi Eğitim Genel Müdürü Dr. Âdem Ergül Bey’in katılımıyla gerçekleşti.

Moral ve motivasyonu artıran, samimi bir ortam oldu

Aynı zamanda seminer müzakerelerinin yapıldığı programda Üsküdar’ın manevi büyüklerinden Kemalettin Altıntaş Hocaefendinin gençlerle yaptığı hasbihal moral ve motivasyonu artırdığı gözlenirken, Dr Âdem Ergül Bey’in Şahsiyet İnşası üzerine yaptığı konuşma yeni bilgi-becerilerin kazanılmasının yanı sıra samimi bir ortam oluşturdu.

İkinci program heyecanla bekleniyor

Ocak ayında gerçekleştirilecek olan ikinci program heyecanla bekleniyor.

——————–

Seminer sonrası paylaşılan notlar;

“Bu gibi ortamlar ilmin öğrenildiği, irfanın kazanıldığı yerler olduğu kadar şahsiyetin de inşa edildiği mekanlardır.” (Dr. Adem Ergül Bey Seminerinden – A. Güneş’in notu)”Hedefimiz İslam’ın ete kemiğe bürünmesidir.” (Dr. Adem Ergül Bey Seminerinden – Ö. N. Macit’in notu)”İslami bilginin insani kişiliğe geçmesi lazımdır.” (Dr. Adem Ergül Bey Seminerinden – M. Beşoluk’un notu)”Bilmek olmak değildir. Olmayı gerçekleştirebilmek için bir bilenin dokunuşuna ihtiyaç vardır.” (Dr. Adem Ergül Bey Seminerinden – M. Beşoluk’un notu)

Paylaş
× Bize Yazın!