Başkan adaylarının tanıtım faaliyetleri ve reklam çalışmaları yoğun bir şekilde sürdü

Şahsiyet Akademisi öğrenci konseyi başkanı olmak isteyen adaylar kendilerine tanınan süre içerisinde sınıflarda yaptıkları tanıtım faaliyetleri ile reklam çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü, arkadaşlarına projelerini anlattı. Genel ve yerel seçimleri aratmayan öğrenci konseyi başkanlığı seçiminde pusulalar basıldı. Aday 4 öğrencinin fotoğrafı ve ismi basılı olan ortak pusulalara seçmen öğrenciler kimi başkan görmek istiyorsa o ismin altına mühür vurarak demokratik tercihini kullanmış oldu.


Seçim sonucunda 32 oy alan “Rıdvan Ay” başkan seçildi


Şahsiyet Akademisi öğrencilerinin oy kullanma işlemlerinin ardından yapılan sayımda; Rıdvan Ay 32, Hamza Şimşek 15, Mehmet Nurullah Sağlam 15 ve Furkan Arif Dömbek 8 oy aldı. Buna göre Rıdvan Ay Şahsiyet Akademisi öğrenci konseyi başkanlığına seçilmiş oldu. 

Başkan’ın sosyal sorumluluk projelerinde aktif görevler yürüteceği ifade edildi


Şahsiyet Akademisi yönetimi öğrenci konseyi başkanlığı için yapılan seçimin amacının öğrenciler arasında hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, seçme-seçilme kültürü, katılımcı olma, iletişim kurabilme becerilerinin kazandırılması olduğunu belirtti. Ayrıca öğrenci konseyi başkanının sosyal sorumluluk projelerinde de aktif görevler yürüteceği ifade edildi.


Paylaş
× Bize Yazın!