Bu yıl birbirinden farklı konsept ve programlarla liseli öğrencilerin istifadesine çıkacak olan Şahsiyet Akademisi programlarının kayıtları ayrı ayrı alınacak. Şahsiyet Temel Eğitim programının yanı sıra bu yıl Şahsiyet Atölyeler, Şahsiyet Söyleşiler ve Şahsiyet Halkalar programları birbirinden bağımsız kayıtlar alacak. 

İstanbul’da lise eğitimlerine başlayan ufuk, ideal ve firaset sahibi gençler bir araya geliyor. Okul dışı zamanlarının kıymetini bilen, akademik başarı ve şahsiyet gelişimini önemseyen liseli gençler için “Şahsiyet Akademisi” kayıtlar başladı

KAYIT İLE İLGİLİ ÖNEMLİ TARİHLER:

4 Ekim 2019 Cuma – Şahsiyet Akademisi yeni dönem ön kayıtlar -Son Gün-

25 Eylül 2019 Çarşamba – Mülakata çağrılacak olanların ilanı

27 Eylül 2019 Cuma – Mülakatların yapılması – Başlangıç-

8 Ekim 2019 Salı – Mülakatların yapılması – Son Gün-

10 Ekim 2019 Perşembe – Mülakat sonuçlarının ve Kesin kabul alan öğrencilerinin ilanı

11 Ekim 2019 Cuma – Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı (17.30-20.00)

12 Ekim 2019 Cumartesi – Akademi Programı -Başlangıç-

14 Ekim 2019 Pazartesi – Program Ek Başvuru Tarihi -Son Gün-

KİMLER KATILABİLİR:

İstanbul’da ortaöğrenim kurumlarında okuyan erkek öğrenciler

YERLEŞKELER:

·         Üsküdar Yerleşkesi: Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Aziz Mahmut Efendi Sk. Cami İçi Şeyh Dairesi, No:1 Üsküdar/ İSTANBUL

·         Fatih Yerleşkesi: İsmet Efendi Tekkesi, Balat Mah. İsmailağa Sk. No:40 Fatih / İSTANBUL 

NASIL KAYIT OLUNUR:

Üsküdar Yerleşkesi Kayıtları için Tıklayınız.

Fatih Yerleşkesi Kayıtları için Tıklayınız.

Ayrıntılı Bilgi: www.sahsiyetakademisi.com

ŞAHSİYET TEMEL EĞİTİM NEDİR?

Şahsiyet Akademisi’nin mutat cumartesi tam gün yapılan programının adıdır. Öğrencilerin 4 yıl boyunca Temel İslami İlimler, Şahsiyet İnşası, Karakter Eğitimi, Akademik Destek aldığı ve Gelişim Kulüplerine katıldığı programdır. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz birebir eğitim danışmanlığı desteği alabileceklerdir. Ayrıca bu programda öğrenciler yıl boyunca Cumartesi tam gün eğitimlerinin yanında Pazar günleri sosyal sportif etkinlikler, şehir içi ve dışı geziler, sosyal sorumluluk ve hareketlilik projelerine katılabileceklerdir. Yıl içinde ara dönem kaynaşma ve okuma kampları, motivasyon kampları ve yaz okulu ile program zenginleştirilecektir.  Program kapsamında öğrencilerin kulüp faaliyetleri, eğitim materyallerini ve asgari gider maliyetini kendisinin karşılanması beklenmektedir. Temel Eğitim programına katılım sağlayan öğrencilerimiz diğer taraftan Şahsiyet Atölyeler’inden de ayrıcalıklı olarak istifade edebileceklerdir.

Program içeriği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

·         Üsküdar Yerleşkesi:

o    Program Sorumlusu: Ali Afşeören

o    Telefon: +90 (216) 341 1899

o    Cep: +90 (551) 981 5765

o    Eposta: ali.afseoren@hudayivakfi.org

·         Fatih Yerleşkesi:

o    Program Sorumlusu: Bahadır Erdoğan

o    Telefon: +90 212 631 34 99

o    Cep: +90 (531) 580 26 19

o    Eposta: bahadir.erdogan@hudayivakfi.org

ŞAHSİYET ATÖLYELER NEDİR?

Temel Eğitimden ayrı olarak esnek planlanan eğitim modülümüzde birbirinden farklı, eğitici ve geliştirici atölyeler liseli öğrencilere sunulacaktır. Hafta içi 18.00-20.15 olarak planlanan üretim atölyelerinin çeşidi bu yıl daha da zenginleştirilmiş olup, öğrenciler atölyeleri müsait zamanlarına göre tercih edebileceklerdir. Öğrencilerimiz, İslami İlimlerden Tarih Kültür Okumalarına, Yabancı Dilden Gelişim ve Bilişim Atölyelerine, Spor Atölyelerinden Sanat atölyelerine birçok atölyeyi tercih edebilecek. Öğrencinin kendisini yetiştirmek istediği alana göre geliştirmesi için esnek bir program hazırlandı. Program kapsamında öğrencinin birebir takibi ve rehberliği önemli bir destek tahtası olacak. Program kapsamında öğrencilerin eğitim materyallerini ve asgari gider maliyetini kendisinin karşılanması beklenmektedir.

Program içeriği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

·         Şahsiyet Atölyeler Sorumlusu: Musa Gürel

o    Telefon: +90 (216) 201 28 38

o    Cep: +90 (533) 292 02 25

o    Eposta: musa.gurel@hudayivakfi.org

ŞAHSİYET SÖYLEŞİLER NEDİR?

Şahsiyet Akademisi’nin liseli öğrenciler için hazırladığı seminer ve konferanslardan oluşan paket programlarının adıdır. Şahsiyet Akademisi Söyleşiler programlarından temel eğitim ve atölye öğrencileri ayrıcalıklı olarak faydalanabileceklerdir. Tarih ve medeniyetimizin temel inşacılarını konu ve konuk olarak alacağımız önemli şahsiyetleri ağırlamanın yanı sıra birçok kişisel gelişim paket seminerleri de icra edilecektir. Etkin zaman yönetimi, beden dili ve etkili sunum teknikleri, ders çalışma teknikleri, algı yönetimi ve liseli gençlerin faydasına sunulacak birçok seminer-konferans bu programımız kapsamında olacaktır. Tarihi kültürel İslami bilinçle yoğrulan söyleşilerde gençlerimizin moral ve motivasyonunu üst düzeyde tutmak amaçlanmaktadır. Programlarda herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Şahsiyet Akademisi Temel Eğitim, Atölyeler ve Söyleşiler programları Üsküdar ve Fatih yerleşkelerinde icra edilecektir.

Program içeriği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

·         Şahsiyet Söyleşiler Sorumlusu: Fatih Balkır

o    Telefon: +90 (216) 201 28 38

o    Cep: +90 (542) 802 35 48

o    Eposta: fatih.balkir@hudayivakfi.org

ŞAHSİYET HALKALAR NEDİR?

Şahsiyet Halkalar programı yerleşkelerin dışında kurulan karakter ve değerler eğitimi, okumalar ve akademik desteğin yapıldığı 7-15 kişilik grupların üst adıdır. Şahsiyet Halkalar olarak velilerin talepleri ve öğrencilerin ihtiyaçları göz önüne bulundurularak oluşturulacaktır. Üniversiteli gençlik liderlerinin rehberliğinde halka öğrencilerine kendi muhitlerinde eğitimler planlanmaktadır. Halkalar programıyla öğrencilere arkadaşlarıyla sosyal faaliyet programları ve nezih ortam avantajı sağlanacaktır.

Program içeriği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

·         Şahsiyet Söyleşiler Sorumlusu: Fatih Sağlam

o    Telefon: +90 (216) 201 28 38

o    Cep: +90 (506) 240 80 98

o    Eposta: fatih.saglam@hudayivakfi.org

Paylaş
× Bize Yazın!