Şahsiyet Akademisi Öğrencilerine yönelik 2017 yılı Ara Dönem Okuma ve Kaynaşma Kampı  19-23 Ocak tarihleri arasında Edirne’de gerçekleştirildi. 
Öğrencilerimiz arasında yapılan Kardeşlik Akdi ile başlayan kamp programı bol bol okuma ve muhabbete vesile oldu. Gün sonunda Ahmet Berke Arslan’dan Nurettin Topçu’yu dinleyen öğrenciler takım oyunları ile günü sonlandırdılar.
İkinci gün okuma ve etüdlerin yanı sıra Edirne şehir turu yapıldı. Selimiye Camii ve Eski Camii’yi ziyaret eden öğrenciler rehber eşliğinde Edirne’nin tarihiyle temas ettiler.  Edirne’nin lezzetlerini tadan öğrenciler gün sonunda Yunus Emre Yeğenoğlu’ndan Sezai Karakoç’u dinlediler. 
Diğer günlere göre daha yoğun okuma ve etüdlerin yapıldığı üçüncü günün sonunda Ahmet Doğan hocamızın sohbetini dinlediler. 
Kampın dördüncü gününde ise Edirne gezilerine devam edildi. Şehrin önemli tarihi mekanlarından Edirne Darüşşifası , Darülhadis Camii ve Şükrü Paşa Anıt Müzesini ziyaret eden öğrenciler gün içerisinde paintball’da kozlarını paylaştılar. Gün sonunda Ahmet Yalçınkaya’dan Aliya İzzetbegoviç’i dinleyen öğrenciler akabinde şiir dinletisi düzenlediler. 
Kampın son günü kamp hakkında değerlendirmeler yapılarak ve İstanbul’a hareket için hazırlıklar gerçekleştirildi.  İstanbul’a hareket ile Okuma ve Kaynaşma kampı neticelendirildi.

Paylaş
× Bize Yazın!