Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı’na vekalet veren binlerce hayırsever Türkiye’de ve dünyanın bir çok ülkesinde ihtiyaç sahibi ailelerin kurban sevinci oldu. Türkiye’nin bir çok yerinde ve yurt dışında gerçekleştirilen kurban kesim ve dağıtım organizasyonlarına yüzlerce gönülllü katıldı.
Şahsiyet Akademisi öğrencilerimiz de Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı’nın organize ettiği kurban kesim ve dağıtım organizasyonuna gönüllü olarak katıldı. Gönüllü öğrencilerimiz hem kurban kesim merkezinde hem de kurban eti dağıtım organizasyonunda görev aldı.
Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve İstanbul’un çeşitli yerlerinde ikamet eden Suriyeliler’e kurban eti dağıtımı yapıldı. Kurban Bayramı’nı Suriyeli kardeşleriyle geçiren öğrencilerimiz hem vekaleten gönderilen kurban etlerini takdim ettiler, hem de Suriyeli kardeşlerinin dertlerine ortak oldular.
Organizasyonda hem Şahsiyet Akademisi öğrencilerimizin hem de öğrencilerimizin teker teker evlerini dolaştığı Suriyelilerin sevinçleri gözlerinden okunuyordu.
Ayrıca öğrencilerimizin ev sahiplerine tatlı ve çocuklara çikolata ikramında bulunması da organizasyona ayrı bir güzellik kattı.
Evlerini dolaştığımız Suriyeli kardeşlerimiz bu organizasyonda yer görev alan ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade ettiler.

Paylaş
× Bize Yazın!