İletişim uzmanı ve eğitimci Dr. Şaban Kızıldağ İlmi Araştırmalar Merkezi (İLAM)’da işini severek yapma ve başarılı olma temalı bir seminer gerçekleştirdi.
Şahsiyet Akademisi öğrencileri ve Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği karakter eğitimi rehberlerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen “Mazeret Yok!” isimli seminere Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği Başkanı İdris Topçuoğlu ile birlikte Şahsiyet Akademisi rehberleri de katıldı.
Birçok üniversitede öğretim görevlisi olarak başarılı çalışmalara imza atan yazar Dr. Şaban Kızıldağ seminere katılanları güldürürken düşündürdü. İnsanın özel iletişim konularını, kendine has üslubuyla masaya yatıran Kızıldağ, kıvamında bir insan olmak için önce iyi ve adil bir devletin olması gerektiğine dikkat çekti. Bunun da iyi bir eğitim ve iyi bir aile ile desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Kızıldağ, “Yol bir yere gitmiyor, giden sensin” diyerek, kişilerin hedeflerini kendilerinin belirlediğini ve bu hedefe yönelik çalışmalar yapanların başarılı olacağını kaydetti.
Sağlıklı ve sağlıksız ruh hallerinin yanı sıra, ikili ilişkilerdeki genetik özelliklerimizi de mizahi bir dille anlatan Şaban Kızıldağ, “Her insanın içinde iki benlik vardır. Sizle doğan, sizinle ölen bir benlik. Bu sizin içinizdeki çocuktur. Bir de annenin, babanın yaptığı benlik söz konusudur. Gelişmiş ülkelerle kıyaslayınca, başkaları için yaşamış olan anne ve babalarımızın bizlere bebekken okuduğu ninnilerde bile bir problem olduğunu görürüz. 57 Müslüman ülke var, ama 80 milyonluk Almanya bu ülkelerden daha fazla üretiyor. Buradaki problemi iyi tespit edip, çözmeliyiz” diye konuştu.
Seminerde, günlük hayata dair konuları ele alan ve eğlenceli üslubuyla katılımcılara keyifli dakikalar yaşatan Dr. Şaban Kızıldağ mazeret üretmeden işini en iyi şekilde yapmak konusunda karakter eğitimi rehberlerine “İşin Sırrı Sizde” dedi.
Seminer süresince Şaban Kızıldağ katılımcılara “Her Şeye Rağmen”, “Mazeret Yok” ve  “Yarın Değil Bugün” sözlerini tekrar ettirdi.
Seminerin ardından Şahsiyet Akademisi Rehberler toplantısı gerçekleştirildi ve katılımcılara “Katılım Belgesi” verildi.
Seminerin sunuculuğunu Şahsiyet Akademisi’nde diksiyon-hitabet eğitmeni olan Rasih Turanoğlu yaptı.

Paylaş
× Bize Yazın!