ŞAHSİYET AKADEMİSİ NEDİR?

"Hiç şüphesiz insanlar karakter ve şahsiyete hayran olur, karakter ve şahsiyetin peşinden giderler."

Osman Nuri Topbaş

HAKKINDA

Şahsiyet Akademisi ‘şahsiyet’ olma yolunda olan gençlerin okuludur. Herhangi bir ortaöğretim kurumunda okuyan ufuk, ideal, firaset ve kişilik sahibi öğrencilerin 4 yıl boyunca okul dışında kalan zamanlarını değerlendirebilecekleri bir programdır. Amacımız, toplumun bir adım önünde duran, ilmi ve fikri alt yapıya sahip, ilmi ile amel eden; fiziksel, ruhsal, zihinsel ve sosyal gelişimi önemseyen alanında başarılı örnek şahsiyetlerin yetişmesidir.

“Hiç şüphesiz insanlar karakter ve şahsiyete hayran olur, karakter ve şahsiyetin peşinden giderler.” sözünden hareketle kurulan Şahsiyet Akademisi lise seviyesindeki öğrencilere hizmet verme amaçlı kurulmuş örnek ve öncü bir projedir. Şahsiyet Akademisi, liseli öğrencilerin okul harici vakitlerinin daha nitelikli değerlendirilmesi fikri üzerine inşa edilmiş bir çalışmadır. Belli mülakat ve sınavlardan geçen lise 1 öğrencileri akademinin temel eğitim programlarına kabul edilmekte ve 4 yıllık bir gelişim programına dâhil olmaktadırlar. 10 yıllık bir tecrübeyle öğrencilerin gelişimlerine destek verecek çeşitli atölyeler, kulüpler ve eğitimlerle farklı ortaöğretim kurumlarında okuyan liseli öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor.

Eğitim Süresi, Temel eğitim veren birimlerimizde 3+1 yıldır. 3 yıl temel eğitim alındıktan sonra 1 yıl üniversite sınavına hazırlık aşamasıdır.

Eğitim Kontenjanı, Temel eğitim veren birimlerimizin yerleşke kapasitelerine göre değişmekle birlikte bir sınıfımız maksimum 15 kişiliktir. 
Her birimin yeni dönem öğrencileri maksimum 2 sınıftan oluşmaktadır.
Her bir temel eğitim biriminin toplam kontenjanı maksimum 120 kişiliktir. 

Proje Ortaklığı Yaptığımız Kurumlar

Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı - Ana Sponsor
İsmet Efendi Vakfı - Fatih Yerleşkesi
Lider Eğitim
Genç Dergisi
AGÂH Uluslararası Sinema Derneği
Talimhane Geleneksel Okçuluk