Şahsiyet Akademisi olarak kuruluş gayelerimizden birisi öğrencilerimizin her yönüyle kendilerini geliştirmeleri için imkânlar seferber etmektir. Bu sebeple öğrencilerimize kişisel gelişimin 4 sütunu olarak belirlediğimiz beden, zihin, sosyal ve manevi gelişimlerin tümünü tamamlamaları için etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Bu ana başlıklardan sosyal gelişimimiz için bu yıl hız verdiğimiz Sosyal Sorumluluk Projeleriyle hem kendi hayatımıza hem de başka insanların hayatlarına güzel dokunuşlar yapmaya çalışıyoruz. Bir diğer yandan doğayı ve canlıları koruma projeleri geliştiriyoruz. Manevi gelişim programlarımız kapsamında sabah namazı buluşmalarımız ve muhabbet halkalarımız genişlerken bir diğer yandan zihnimizi ve ruhumuzu beslemek için elimizden kitaplarımızı düşürmüyoruz. Beden maddemize gelince; en büyük açılımı 2019 yılı itibariyle Karma Dövüş derslerimizi açarak yapmış olduk. 2020 8 Mart’ta da bizim için bir ilk olan bir çalışmaya imza attık. Şahsiyet Akademisi olarak Savunma Sanatları Akademisi açılışına ve bundan sonra da her yıl devam edecek birinci Geleneksel Spor Şölenimizi icra etmek için el birliğiyle düzenlediğimiz organizasyona katıldık.
Şölende; barfiks, şınav, mekik, çakı, plank, ağırlık kaldırma ve yer dövüşü turnuvası gibi pek çok yarışmanın yanı sıra, çekilişler, ödüller, gösteriler de yer aldı. Kaybedenin olmadığı bu yarışmalarda katılan tüm öğrencilerimiz spor yapmanın önemini, sağlıklı ve güçlü olmanın farkını bizzat tecrübe etmiş oldular.

Savunma sanatları Akademisi Spor Derneğini kısaca tanıyacak olursak; sokakta karşılaşabileceğimiz tehlikelerden kendimizi savunmak için Karma Dövüş sistemini öğreten, sağlıklı beslenmeyi, ahlaki yapımızı ve toplumsal değerlerimizi nesilden nesile taşımayı gaye edinmiş bir dernektir. Spor şölenleri, doğayı koruma projeleri, sağlıklı beslenme seminerleri, sokak dövüşü seminerleri, sopa ve bıçak gibi silahlara karşı kendimizi savunma eğitimleri, güreş müsabakaları şu ana kadar bu derneğin yapmakta olduğu ve yapacağı faaliyetlerden bazılarıdır.

Şahsiyet Spor Şölenini Düzenledik! Şahsiyet Spor Şölenini Düzenledik! Şahsiyet Spor Şölenini Düzenledik! Şahsiyet Spor Şölenini Düzenledik! Şahsiyet Spor Şölenini Düzenledik!

Paylaş
× Bize Yazın!