Recep Şentürk, Süleyman Dal ve Muhammed Fatih Özmen katıldı

Şahsiyet Gelişim Seminerleri’nin bu dönemki ilk programı 5 Mart 2016 Cumartesi günü Üsküdar’daki akademi merkezinde düzenlendi. Seminere İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı (İSAR) Genel Koordinatörü Prof. Dr. Recep Şentürk, Hüdayi Yükseköğrenim Eğitim ve Kültür Hizmetleri yöneticilerinden Süleyman Dal ve Şahsiyet Dergisi Editör ve Genel Yayın Yönetmeni Muhammed Fatih Özmen katıldı.

“Amerika’da İslam ve Malcolm X” üzerine konuşuldu

Seminerlerin ilk oturumunda Prof. Dr. Şentürk “Amerika’da İslam ve Malcolm X’ başlıklı sunumunu yaptı. Aynı zamanda “Malcolm X” kitabının yazarı da olan Şentürk, Malcolm X’in hayatı üzerindeki önemli çıkarımlarını bizimle paylaştı.

“Şahsiyet” olma yolunda önemli noktalara değinildi

İlk oturumdan sonra verilen arada öğrencilerimiz değerlendirme formlarını doldurdular ve ikinci oturum Hüdayi Yükseköğrenim Eğitim ve Kültür Hizmetleri yöneticilerinden Süleyman Dal ile başladı. Süleyman Dal, “İdeal Gençlik Tasavvuru” konulu sunumuyla bizlere “şahsiyet” olma yolunda önemli tavsiyelerde bulundu.

“Mali ve Burkina Faso Özelinde Afrika” başlıklı sunum yapıldı

Son oturumda ise Muhammed Fatih Özmen “Mali ve Burkina Faso Özelinde Afrika” başlıklı sunumunu yaptı. Sunumda Afrika hakkında izlenimlerini bizlerle paylaşan Özmen, Afrika’nın genel problemleri üzerinde durdu.
Gün sonu değerlendirme toplantısında öğrenciler seminerlerden memnun kaldıklarını ve bu tür seminerlerin devam etmesini istediklerini belirttiler.

Sosyal Medyanızda Paylaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bizi Takip Edin..
Güncel
GENÇLİK TİMLERİ

Akademimiz bünyesinde yepyeni bir proje ile hizmetinizdeyiz. Gençlik TimleriBilgili, nitelikli ve liyâkatli bir Rehber’in, Gençlik Timleri bünyesinde bulunan öğrencilerle, haftanın bir gününde ve en az

Devamı
Son Eklenenler
Sosyal Medya

Son Eklenenler

20
Eyl
GENÇLİK TİMLERİ

Akademimiz bünyesinde yepyeni bir proje

Yayınlayan: Halkalar,
19
Eyl
MAHİRİZ ATÖLYESİ

MAHİRİZ ATÖLYELERİ PROGRAMI  Mahiriz Atölyeleri,

Yayınlayan: Genel,
07
Eyl
İHTİSAS AKADEMİLERİ BAŞLIYOR!

4 farklı ihtisas dalında 4

Yayınlayan: Duyuru,
22
Ağu
ŞAHSİYET AKADEMİSİ TEMEL EĞİTİM KAYITLARI BAŞLADI!

Şahsiyet gelişimini önemseyen aynı zamanda

Yayınlayan: Duyuru,
02
Tem
ÜNİD-P YAZ KAMPI

Şahsiyet Akademisi; uzman öğretmen kadrosu, rehberlik servisi ve etkili kamplarıyla bu sene de 12. sınıf öğrencileri üniversite sınavına hazırlıyor.

Yayınlayan: Genel,
14
Haz
KARDEŞLİK VE İHYA YAZ OKULU

Program lise kademesindeki bütün erkek öğrencilere açıktır. Lise eğitimlerine devam eden ufuk, ideal ve firaset sahibi gençler bu program altında bir araya geliyor.

Yayınlayan: Genel,
11
Haz
ACIBADEM PROLİNGUS DİL OKULU

Acıbadem Prolingus Dil Okulu programımız ile liseli gençlere yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyoruz. Kaydolmakta geç kalmayın..

Yayınlayan: Genel,
09
Haz
GELECEĞE GÖNÜLLÜ, GENÇLİĞE REHBER OL!

Şahsiyet Akademisi İstanbul’un farklı yerlerinde düzenleyeceği yaz programlarında gençlik liderliği yapacak üniversiteli öğrenciler arıyor. Sen de gençliğe rehber olmak istiyorsan hemen başvur!

Yayınlayan: Genel,
08
Haz
YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİL EĞİTİM KAMPI

Yoğunlaştırılmış dil eğitim kampı Prolingus Eğitim Sistemi ile liseli gençlere yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyor..

Yayınlayan: Genel,
01
Haz
ÜNİVERSİTE HAZIRLIK TYT KURSU

Şahsiyet Akademisi Üniversite Hazırlık Birimi olarak, 12. Sınıfa geçen öğrencilere sınava hazırlanmak için önemli bir fırsat sunuyoruz. TYT hazırlıklarına başlamak için tam zamanı.

Yayınlayan: Duyuru,