Ömer Miraç Yaman ve Zafer Söğüt’ün katılımıyla gerçekleşti

Şahsiyet Gelişim Seminerleri’nin bu dönemin son programı 2 Ocak 2016 Cumartesi günü Üsküdar’daki akademi merkezinde düzenlendi. Seminere İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sosyolog Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman ve Sanat Tarihçisi ve Usta Fotoğrafçı Zafer Söğüt Hocalarımız katıldı.

“Müslümanların Bilime Katkısı” üzerine konuşuldu

Seminerlerin ilk oturumunda, Zafer Söğüt “Müslüman Bilim Adamlarından Günümüz Gençlerine Mesajlar” konulu sunumunu yaptı. Müslümanların bilime olan katkısını tarihsel bir süreç olarak bizlere aktaran Söğüt, bu konudaki zengin birikimiyle gençlerimize altın değerinde bir sunum yaptı. Sunum sonrası yapılan soru-cevap faslında öğrencilerimiz Zafer Söğüt Hocamızla beraber kafalarındaki soru işaretlerine cevap aradılar.

“Samimiyet” kavramı üzerinde duruldu

İlk oturumdan sonra verilen arada öğrencilerimiz değerlendirme formlarını doldurdular ve ikinci oturum Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman’ın “Müslüman Şahsiyetin İmtihanı: Samimiyet” konulu sunumuyla başladı. Sunum esnasında “samimiyet” kavramının ehemmiyeti üzerinde duran Yaman, bizlere bu imtihandan layıkıyla geçebilmemiz için mühim tavsiyelerde bulundu.

“Muhabbet ve Kaynaşma Kampı” hakkında bilgilendirme yapıldı

Seminerlerin ardından Akademi Yöneticisi Abdullah Â. Güneş, öğrencilerimizle seminer müzakeresini gerçekleştirdi. Bundan sonra yapılması planlanan “Gelişim Seminerleri” için de yol gösterici niteliğinde olan bu fikir alışverişinden sonra, öğrencilerimize ara dönem “Muhabbet ve Kaynaşma Kampı” hakkında bilgilendirme yapıldı.


Sosyal Medyanızda Paylaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bizi Takip Edin..
Güncel
GENÇLİK TİMLERİ

Akademimiz bünyesinde yepyeni bir proje ile hizmetinizdeyiz. Gençlik TimleriBilgili, nitelikli ve liyâkatli bir Rehber’in, Gençlik Timleri bünyesinde bulunan öğrencilerle, haftanın bir gününde ve en az

Devamı
Son Eklenenler
Sosyal Medya

Son Eklenenler

20
Eyl
GENÇLİK TİMLERİ

Akademimiz bünyesinde yepyeni bir proje

Yayınlayan: Halkalar,
19
Eyl
MAHİRİZ ATÖLYESİ

MAHİRİZ ATÖLYELERİ PROGRAMI  Mahiriz Atölyeleri,

Yayınlayan: Genel,
07
Eyl
İHTİSAS AKADEMİLERİ BAŞLIYOR!

4 farklı ihtisas dalında 4

Yayınlayan: Duyuru,
22
Ağu
ŞAHSİYET AKADEMİSİ TEMEL EĞİTİM KAYITLARI BAŞLADI!

Şahsiyet gelişimini önemseyen aynı zamanda

Yayınlayan: Duyuru,
02
Tem
ÜNİD-P YAZ KAMPI

Şahsiyet Akademisi; uzman öğretmen kadrosu, rehberlik servisi ve etkili kamplarıyla bu sene de 12. sınıf öğrencileri üniversite sınavına hazırlıyor.

Yayınlayan: Genel,
14
Haz
KARDEŞLİK VE İHYA YAZ OKULU

Program lise kademesindeki bütün erkek öğrencilere açıktır. Lise eğitimlerine devam eden ufuk, ideal ve firaset sahibi gençler bu program altında bir araya geliyor.

Yayınlayan: Genel,
11
Haz
ACIBADEM PROLİNGUS DİL OKULU

Acıbadem Prolingus Dil Okulu programımız ile liseli gençlere yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyoruz. Kaydolmakta geç kalmayın..

Yayınlayan: Genel,
09
Haz
GELECEĞE GÖNÜLLÜ, GENÇLİĞE REHBER OL!

Şahsiyet Akademisi İstanbul’un farklı yerlerinde düzenleyeceği yaz programlarında gençlik liderliği yapacak üniversiteli öğrenciler arıyor. Sen de gençliğe rehber olmak istiyorsan hemen başvur!

Yayınlayan: Genel,
08
Haz
YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİL EĞİTİM KAMPI

Yoğunlaştırılmış dil eğitim kampı Prolingus Eğitim Sistemi ile liseli gençlere yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyor..

Yayınlayan: Genel,
01
Haz
ÜNİVERSİTE HAZIRLIK TYT KURSU

Şahsiyet Akademisi Üniversite Hazırlık Birimi olarak, 12. Sınıfa geçen öğrencilere sınava hazırlanmak için önemli bir fırsat sunuyoruz. TYT hazırlıklarına başlamak için tam zamanı.

Yayınlayan: Duyuru,