Yarışmanın Adı:                     Şahsiyet Akademisi İçin Marş Yaz Ödülü Kazan

Yarışmanın Konusu:               Şahsiyet Akademisi

Yarışma Hitap Kitlesi:           Şahsiyet Akademisi Öğrencileri (Lise 1. 2. 3. ve 4. sınıf )

Yarışma Amacı:                      Kurumumuz olan Şahsiyet Akademisi’ne birleştirici ve bütünleştirici, kardeşlik ve uhuvvet ortamını pekiştirici bir marş yazmak

Yarışma Jüri Üyeleri:

Abdullah Â. Güneş
M. Akif Karayel
M. Fatih Özmen
Abdullah Sak
Ali Afşeören

Yarışma Ödülleri:       Yarışmada birinci seçilen marş Şahsiyet Akademisi marşı olacak. Eserin sahibine ise 500₺ ödül verilecek

Yarışma Takvimi:

                                    Son Başvuru Tarihi:    15/01/2020

                                    Sonuç Tarihi:              Ara Dönem Kampı

                                    Ödül Tarihi:                Ara Dönem Kampı

Yarışma Bilgisi:

1-      Yarışmamız Şahsiyet Akademisi’nde eğitim gören lise öğrencilerine hitap etmektedir.

2-      Her aday hiçbir yerde yayımlanmamış, ödül almamış ve belirlenmiş temaya uygun en fazla bir marş ile katılabilir. (Siyasî, ideolojik, ayrıştırıcı ve kardeşlik duygularımızı yaralayıcı söylemler içeren şiirler değerlendirilmeyecektir.)

3-      Yarışmaya gönderilen şiirlerle ilgili bir sayfa sınırlaması yoktur. (Tavsiye edilen sayfa miktarı birdir)

4-      Eser metinleri; A4 kâğıdına, Times New Roman yazı stilinde ve 12 punto büyüklüğünde yazılmalıdır.

5-      Açıklama kısmına sırasıyla:  “Şahsiyet Marş Yarışmasına” ibaresi yazılarak “İsim – Soy İsim – Telefon Numarası” kısımlarını doldurup arafdergisi@gmail.com  adresine göndermeleri gerekmektedir. Bilgilerinde hata veya eksik bir ibare bulunan katılımcıların şiirleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

6- Yarışmaya katılan şiirin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir süreli yayında veya şiir-edebiyat sitesinde yayımlanmamış olması gerekir.

7-      Eser içerisinde kaynak belirtilerek alıntı yapılabilecektir. Ancak, eserin bir bütün olarak özgün olması zorunludur. Eser sahipleri, yarışmaya katılım sağlayarak, eserin kendisine ait olduğunu onaylamış olur.

8-      Yarışmaya katılan eserler üzerinde jüri tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir. Örneğin “ki” ve “de” bağlacının yanlış yazılması, “herkes” kelimesinin “herkez” biçiminde yazılması vb. durumlarda yazım düzeltmesi yapılabilir. Estetik kaygılarla yapılan özgün imlaya karışılmaz.

9-      Şiir yarışmasına katılım 15/01/2020 tarihinde sona erecektir.  Sonradan gönderilen şiirler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

10-  Yarışma sonuçları ara dönem kampına kadar ilan edilmiş olacaktır.

11-  Değerlendirme kurulu üyeleri ve yakınları yarışmaya iştirak edemezler. Yakınlık hususu kurul kararına bağlıdır.

12-  Gönderilen eserlerin tüm hakları Şahsiyet Akademisi’ne aittir. Eserler iade edilmeyecektir.

13-  Şahsiyet Akademisi gönderilen eserleri gerekli zaman ve koşullarda -yayın izni almaksızın- bülten ve dergilerde yayınlama ve çoğaltma hakkına sahiptir.

14-  Ödül kazanan eser ve eser sahibi, www.sahsiyetakademisi.com internet adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca yarışmayı kazanan kişiye, bildirdiği iletişim araçlarından ulaşılarak bilgi verilecektir.

Paylaş
× Bize Yazın!