Kardeşlik ve İhya Akademisi Nedir

İnsanlığın din, devlet, sanat, ilâh, insan, ilim, ahlâk, mülkiyet gibi büyük soru ve sorunlarına dair etütler yapan liseli gençlerin okuludur. Dört yıl boyunca İslâmî ilimler ve Sosyal bilimler merkezli olarak tasarlanmış eğitim müfredatının yanı sıra, haftalık kitap ve film okumaları, sanat ve sportif faaliyetlerin yürütüldüğü ihtisas programıdır.

Amacımız, Buhran farkındalığı, karakter ve şahsiyet inşası temelinde oluşturmuş olduğumuz okuma müfredatıyla bireyin dünyadaki konumu hakkında özgün bir fikir edinmesini amaçlamaktayız. Kişinin kendi karakter ve şahsiyetini ilmek ilmek ördüğü, bunu yaparken ekip ruhuyla beraber “kardeşlik” yolunu ve duygusunu da kendisine sünnet edindiği genç yüreklerin topluluğudur.

Belli mülakat ve sınavlardan geçen lise 1 öğrencileri akademiye kabul edilmekte ve 4 yıllık bir gelişim programına dâhil olmaktadırlar.

Eğitim Süresi, Temel eğitim veren birimlerimizde 3+1 yıldır. 3 yıl temel eğitim alındıktan sonra 1 yıl üniversite sınavına hazırlık aşamasıdır.

Eğitim Kontenjanı, Bir sınıfımız maksimum 10 kişiliktir.
Yeni dönem öğrencileri maksimum 2 sınıftan oluşmaktadır.
Akademimizin toplam kontenjanı maksimum 80 kişiliktir.

PROGRAMIN KAZANIMLARI

  1. Alanında uzman eğitimciler tarafından verilen bu eğitimler öğrencinin eğitim aldığı alanlarda sağlam bir altyapı kazanmasını sağlamaktadır.
  2. Küçük öğrenci grupları ile eğitimleri interaktif, anlaşılabilir ve verimli olması amaçlanmaktadır.
  3. Yeni arkadaş grupları ile sosyalleşme ve iletişim bağlarının güçlendirilmesine imkân sağlanmaktadır.
  4. Rehber desteği ile eğitim saatleri dışında da öğrencilerin takip edilerek verilen ödev veya görevlerin planlı, kontrollü ve düzenli olarak yerine getirilmesine yardımcı olunmaktadır.
  5. Sosyal ve Sportif faaliyetler ile öğrencilerin zinde kalması, zihin yorgunluklarının önüne geçilmesi ve hareketlilik olanağının sağlanmaktadır.

PROGRAM EĞİTİMLERİ NEREDE YAPILACAKTIR?

Akademi eğitimlerimiz Acıbadem Külliyemizde yapılacaktır

 

Paylaş
× Bize Yazın!