4 farklı ihtisas dalında 4 senelik programlar!

Her bir ihtisas alanında 4 sene boyunca eğitim alan öğrencilerimiz alanında uzman olarak eğitimlerimizden mezun olacaktır.

Kontenjanlar sınırlı olup alımlar mülakatla yapılacaktır.

Programımız 9. Sınıfa yeni geçmiş liseli erkek öğrencilere yöneliktir.

Talimhane Okçuluk Akademisi

Geleneksel Türk Okçuluğunun ilim ve sanatları üzerine ihtisaslaşmak isteyen liseli gençlerin spor akademisidir. Geleneksel Türk Okçuluğu, medeniyet tarihimizde ciddi sütunlar üzerine bina edilmiş bir yapıya sahiptir. Bireyi zihni ve fiziki yönden kuşatan etmenleriyle beraber İslam sanat ve sporlarının karakteristik özelliklerini taşır. Maksat aletle yapılan bir spor alan ok atma eyleminin kişinin ruh beden varlığı arasındaki teması ve farkındalığı üst düzeye çıkararak odak, otokontrol ve dengesini güçlendirmesidir.

 

Kardeşlik ve İhyâ Akademisi

İnsanlığın din, devlet, sanat, tanrı, insan, ilim, ahlâk, mülkiyet gibi büyük soru ve sorunlarına dair etütler yapan liseli gençlerin okuludur. Dört yıl boyunca İslâmî ilimler ve Sosyal bilimler merkezli olarak tasarlanmış eğitim müfredatının yanı sıra, haftalık kitap ve film okumaları, sanat ve sportif faaliyetlerin yürütüldüğü ihtisas programıdır.

Savunma Sanatları Akademisi

Savunma Sanatları Akademisi’nde Do sistemlerinden yıllarca aldığımız teknik eğitimin bizlere verdiği tecrübe ile Güreşi merkeze alıyor ve karma bir savunma sanatı kültürü ile antrenman yapıyoruz. Tekniğimiz Güreş merkezli olmak üzere Taekwon-do, Systema, Muay Thai, Penjak Silat, Kali, Boks, Judo ve Jiu Jitsu gibi pek çok branştan geliyor.

 

Hayal Bostanı Sinema Akademisi

Yıllarca sorduğumuz “Neden bizim hikayelerimizi, değerlerimizi, dertlerimizi doğru şekilde ekranlara aktaracak sinemacımız yok?” sorusuna çözüm üreterek nitelikli genç sinemacıların yetişmesine öncülük etmek amacıyla Şahsiyet Akademisinin bir ihtisas programı olarak kurgulanmıştır. Hayal Bostanı Sinema Akademisi, üç yıl sürecek olan bir program olup 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 9. Sınıfa başlayacak olan erkek öğrencilere yöneliktir. Sinema sahasında yetkin sinemacı ve eğitmenler tarafından çeşitli derslerin verildiği Hayal Bostanı Sinema Akademisi, Türk sinema kültürüne yeni bir teklif sunabilmeyi amaçlar.

 

Paylaş
× Bize Yazın!