ONLİNE YAZ EĞİTİMLERİ

Şahsiyet Akademisi Online Yaz Eğitimleri!

Sertifikalı Eğitim Programı

Şahsiyet Akademisi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi iş birliği ile hazırlanan sertifikalı eğitimler liseli gençlere büyük fırsatlar sunuyor… Liseli gençlerin bilgi ve becerilerine katkı sağlayacağı nitelikli 15 farklı eğitim serisi başlıyor!

Gençlerimizin Kişisel Gelişim ve Bilişim alanlarında ilgi duydukları branşlarda uzmanlaşmalarını sağlayarak yetkinlik kazanabilecekleri; bilgi ve beceri gelişimleri ile alanın profesyoneli olma imkânı sağlayan “Sertifikalı Eğitim Programı” lise öğrencilerinin istifadesine sunulmuştur.

Etkili Konuşma Pratikleri, Diksiyon ve Hitabet, Hızlı Okuma Teknikleri ile iletişim becerilerinizin gelişmesine,

Video Kurgu Editörlüğü, Grafik-Tasarım, Fotoğrafçılık eğitimleri ile yetkinlik kazanabileceğiniz, alanda uzmanlaşmanıza,

Web Yazılım, Mobil Uygulama, Kodlama ve Programlama ile bilişim üzerine yeni keşifler yapmanıza ve teknolojiyi lehinize çevirmeye,

İngilizce, Arapça, Fransızca dil atölyeleri ile kendinizi yeniden tanımlama ve yeni dillere yelken açmaya

Davet ediyoruz…

Bu dönem birbirinden farklı konseptte eğitimlerle liseli öğrencilerin istifadesine çıkacak olan Şahsiyet Akademisi Kişisel Gelişim ve Bilişim Atölyeleri kayıtları başladı. Eğitimlerin başvuru kayıtları ayrı ayrı alınıp, gençlerimiz eğitim programını kendi talep ve tercihleri doğrultusunda planlayabilecekler.

Program lise kademesindeki bütün erkek öğrencilere açık olup İstanbul dışından da kayıtlar alabilecek. Lise eğitimlerine devam eden ufuk, ideal ve firaset sahibi gençler bu program altında bir araya geliyor.

 

Bu yaz birbirinden farklı konseptte eğitimlerle liseli öğrencilerin istifadesine çıkacak olan Şahsiyet Akademisi Online Yaz Eğitimleri kayıtları başladı. Eğitimlerin başvuru kayıtları ayrı ayrı alınıp, gençlerimiz yaz programlarını kendi talep ve tercihleri doğrultusunda planlayabilecekler. Online eğitimler “ZOOM” programı aracılığıyla icra edilecek. Ayrıca kayıt altına alınan eğitimleri gençlerimiz diledikleri vakit takip edebilecekler.

Program lise kademesindeki bütün erkek öğrencilere açık olup İstanbul dışından da kayıtlar alabilecek.  Lise eğitimlerine devam eden ufuk, ideal ve firaset sahibi gençler bu program altında bir araya geliyor. 

 

PROGRAMIN KAZANIMLARI

1.       İlgi duyulan alanda profesyonel manada eğitim alınarak uzmanlaşmanın sağlanması,

2.       Üniversite onaylı “Eğitim Sertifikası” edinebilme imkânı ile başvuru yapılacak kurum ve kuruluşlarda öncelik tanınma olasılığının bulunması,

3.       Küçük öğrenci grupları ile eğitimleri interaktif, anlaşılabilir ve verimli olması,

4.       Yeni arkadaş grupları ile sosyalleşme ve iletişim bağlarının güçlendirilmesine imkân sağlanması,

5.       Rehber abi desteği ile eğitim saatleri dışında da öğrencilerin takip edilerek verilen ödev veya görevlerin planlı, kontrollü ve düzenli olarak yerine getirilmesine yardımcı olunması,

6.       Sosyal ve Sportif faaliyetler ile öğrencilerin zinde kalması, zihin yorgunluklarının önüne geçilmesi ve hareketlilik olanağının sağlanması.

  

PROGRAM EĞİTİMLERİ NEREDE YAPILACAKTIR?

Yaz eğitimlerimize online (çevrimiçi) olarak internet üzerinden ZOOM programı aracılığıyla yapılacaktır.

 

ADIM ADIM KAYIT SÜRECİNİ AÇIKLAR MISINIZ?

egitim.sahsiyetakademisi.com adresinden “Kayıt Ol” butonundan üyelik işleminizi yapın.

Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınız panelden eğitimlere başvurabilmek için kayıt bilgilerinizi güncelleyin.

Aktif olan eğitimlerimize başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurularınız onaylandıktan sonra tarafınıza SMS iletilecektir.

Eğitim saatinden 10 dakika önce eğitim linki whatsapp gruplarından veya sms olarak paylaşılacaktır.

Verimli bir eğitim süreci için cihazınıza ZOOM adlı uzaktan eğitim programını yüklemeyi unutmayın.

 

PROGRAMA KİMLER KATILABİLİR?

Program liseli erkek öğrencilere yöneliktir.

 

 PROGRAM KONTENJANI VAR MIDIR?

Her eğitim ve söyleşi en az 10 kişi başvurması halinde açılacaktır.

Her eğitimin kontenjanı farklı olmakla birlikte kontenjan sayıları eğitim detaylarında paylaşılmıştır.

 

BİRDEN FAZLA EĞİTİME KATILABİLİR MİYİM?

Evet katılabilirsiniz. Eğitim takvimi çakışmadığı müddetçe bütün eğitimlerden istifade edebilirsiniz.

Önemli Not: Eğitimler her bireyin alanında uzmanlaşmasını hedeflediği için tek bir eğitim seçilmesi tavsiye edilmektedir.

 

PROGRAM DÂHİLİNDE BAŞKA NE GİBİ İMKÂNLAR BULUNUYOR?

Katılım sağlanmayan derslerin tekrarını izlenebilecektir.

Eğitimlere %80 devamlılık sağlayan ve yapılacak olan sınavda başarı gösteren öğrencilere İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi onaylı “Eğitim Sertifikası” verilecektir. Devamlılığı sağlayan fakat sınavda başarı gösteremeyenlere ise Akademimizden “Katılım Sertifikası” verilecektir.

Öğrencilere talep ettikleri sürece kişisel gelişimlerine ve okul derslerine yönelik rehberlik, danışmanlık imkânı sağlanacaktır.

İsteğe bağlı ödüllü bilgi yarışmaları, sanal tur, online oyunlar vs e-sosyal organizasyonlara dahil olunabilecektir.

Program süreci boyunca ya da bitiminden sonra da Akademimizin açacağı her türlü kurs, eğitim, faaliyet, kamp, şehir içi ve şehir dışı geziler, çalışma grupları, diğer atölyeler vb. tüm çalışmalarına isteğe bağlı olarak katılım sağlanabilecektir.

Ayrıca COVİD-19 salgın seyrine göre İstanbul’da düzenlenecek sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılabilecektir.

 

PROGRAM TAKVİMİ

Program Tarihi: 26 Temmuz – 04 Eylül 2021

Kayıtların Alınması: 5 Haziran 2021

Son Başvuru Tarihi: 20 Temmuz 2021

 

PROGRAM ÜCRETİ

Eğitimlerimizin ücretleri birbirinden farklı olup, seçmek istediğiniz eğitimin ücretini detaylar kısmından açıklaması ile inceleyebilirsiniz.

Online Yaz Eğitimleri

1
İngilizce Dil Kursu
6 hafta 36 ders saati
İngilizce Dil Kursu


Endüstri Mühendisliği(İngilizce)(UOLP-Southern İllinois Un. Edwardsville)

Eğitim Adı: İngilizce Dil Kursu

Eğitimci Adı: Fatih ÇİFTÇİ

Eğitim Açıklama;

Dünyanın hemen hemen her yerinde insanların birbirleriyle iletişim kurabildikleri ortak dil haline gelen İngilizcenin hızla ilerleyen Ülkemiz bireylerinin mutlaka öğrenmesi kaçınılmaz bir gerekliliktir. Evinizden çıkmadan, trafikte zaman kaybetmeden, Ana dilimizden çok daha kolay olan bu dili farklı öğretim metoduyla öğrenmeye gönülden istekli olan herkese buyurun bekliyoruz diyoruz.


Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 36 ders saati sürecek olup her hafta Pazartesi ve Perşembe günleri 17:00-20.00 saatleri arası icra edilecektir.


Katılım Ücreti (AGM*): 36 Eğitim saati için 800 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.


2
Arapça Konuşma Pratikleri
6 hafta 24 ders saati
Arapça Dil Kursu


Endüstri Mühendisliği(Tam Burslu)

Eğitim Adı: Arapça Konuşma Pratikleri

Eğitimci: Muzaffer AZANPA

Eğitim Açıklama;

Dünyanın en çok kullanılan dilleri arasında olan Arapçaya olan ilgi dünya çapında her geçen gün daha da artmaktadır. Ülkemizde de Arapça öğrenmeye duyulan istek oldukça hızlı şekilde artış göstermektedir. Günümüzde Akademik alanda ve diğer alanlarda çok fazla tercih edilen diller arasına giren Arapça öğrenilmesi kaçınılmaz bir gereklilik haline gelmiştir. Eğitimin her bir seviyesini (A1-A2-B1-B2) 12 hafta (48saat) olarak planlanmıştır.

Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 24 ders saati sürecek olup her hafta Çarşamba ve Cuma günleri 18:00-20.00 saatleri arası icra edilecektir.

Eğitimci Kısa Biyografisi


1976-1982 yılları arasında İstanbul’da Diyanete bağlı Göksu Kur’an Kursunda hafızlık eğitimini tamamladı. Aynı kursta klasik medrese usulü Arapça eğitimi aldı. 1986-1991 yılları arasında Mısır’da el- Ezher Üniversitesi’nde Arap Edebiyatı ve İslami İlimler Fakültesi’nde okudu. Klasik Arapça ile modern Arapçayı meczederek kendine has bir metotla öğreticilik yapmaktadır. Yüksek lisansını Arap Edebiyatı ve Belagatında yaptı. Hâlihazırda aynı alanda doktora eğitimine devam etmektedir. Arapçanın Şifresi adını verdiği bir kitap çalışmasını sürdürmektedir.

Katılım Ücreti (AGM*): 24 Eğitim saati için 400 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.


3
Fransızca Dil Kursu
6 hafta 24 ders saati
Fransızca Dil Kursu


Endüstri Ürünleri Tasarımı(İngilizce)(Tam Burslu)

Eğitim Adı: Fransızca Dil Kursu

Eğitimci: Ali AFŞEÖREN

Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 24 ders saati sürecek olup her hafta Çarşmaba ve Cumartesi günleri 18.00-20.00 saatleri arası icra edilecektir.

Katılım Ücreti (AGM*): 24 Eğitim saati için 400 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.

4
Fotoğrafçılık Atölyesi
6 hafta 24 ders saati
Fotoğrafçılık Atölyesi


Endüstri Mühendisliği(Uzaktan Eğitim)

Eğitim adı: Fotoğrafçılık Atölyesi

Eğitimci: Zafer SÖĞÜT

Eğitim Açıklama: Fotoğraf ışığın içinden çıkan insanın zamanı anlama çalışmasında bir açılım, anın kendisine tanık olma çabası, an üzerine anlama çabası, zamanı an içinde görebilme mücadelesi… Tüm yönleri ile fotoğraf artık hayatımızda. Bu yüzden konuşulmalı, incelenmeli ve değerlendirmeli. Çünkü herkes ya fotoğraf çekiyor veya fotoğrafa konu oluyor. Fotoğraf sanatı gibi bir alanın eğitimini vermek için fotoğraf makinesinin ne olduğunun sunumuyla başlanmalı, bilimin insana özgü olması, bilimin ürettiği bir teknik aletten yola çıkarak yine sadece yeryüzünde insana verilmiş olan sanatla uğraşabilme yeteneğini birleştiren bir eğitim çalışması değer içermesi gereken bir edinimdir. Bilgilenme sürecinde öncelikle katılımcılara bu kazanım verilmelidir. Kesişim noktası olarak görüntü… yaşam için gerekli bir organdan –göz- ışığın varlığıyla bize perdelerini açan gerçeklik dünyası, ardından bu dünyanın insan zihninde imgeler oluşturduğu bilgisi, tarihin biriken örgüsünde modern çağlarda görüntünün tüketilen bir meta haline gelmesi, bu metayı algılayan her bir birey için okuma yazma bilgisi kadar gerekli görüntü okuma becerisi, bize fotoğrafı konuşmak için yeterli sebep olmaktadır.  Şehir kültüründe karşılaşılan en büyük sorunlardan biri de yalnızlıktır. Daha gelişim çağlarından başlayan bir yalıtılma süreci bireyi insanın doğasında olan paylaşım kültürünün dışına itmekle çözümsüz sonuçlara götüren bir süreç yaşatmakta. Bir önceki nesilden haberi olamayan yeni bir dünya, gençlerimizin içine düştüğü ve yalnız oldukları bir dünya… televizyon bilgisayar, şehrin görüntü dünyası (reklam afiş klip) insan zihni için yeni kodlar demek. Bu topraklarda sahip olduğumuz birikim yeni kodlarla yeni nesillere aktarılamıyor. Bu değer kaybını önlemek için konuşulması gereken bir alandır fotoğraf. Görmek, anlamak, ifade etmek, göstermek, teknik bir aleti anlamak, oluşturulan bir görüntüyü algı süzgecinden geçirebilecek bir beceriye ulaşmak, tanımlayabilmek, yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla hazırlanmış bir eğitim çalışması

Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 24 ders saati sürecek olup her hafta Salı ve Cumartesi günleri 18.00-20.00 saatleri arası icra edilecektir.


Eğitimci Kısa Biyografisi

1977 Ankara’da doğdu. Lisans eğitimini; Selçuk Ünv. Sanat Tarihi, Sakarya Ünv. İlahiyat Fakültesinde tamamladı Y. Lisansı Marmara Ünv. / Türkiyat Araştırmaları Bölümünde bitirdi. Fotoğraf eğitimi alanında çeşitli kurumlarda eğitimler vermenin yanı sıra açtığı kişisel sergilerle jüri üyelikleri ile devam ettirmektedir. Halen fotografmedeniyeti.com sitesinin danışmanı olarak fotoğraf çalışmalarına devam etmektedir. Çeşitli dergilerde süreli yayınlar yapmakla beraber yayınlanmış kitaplarla gençlere ulaşmaya çalışmakta olan zafer söğüt evli ve iki çocuk babasıdır.


Katılım Ücreti (AGM*): 24 Eğitim saati için 400 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.

5
Siber Güvenlik
6 hafta 24 ders saati
Siber Güvenlik


Endüstri Mühendisliği(Uzaktan Eğitim)(Tam Burslu)

Eğitim Adı: Siber Güvenlik

Eğitimci: Burak ŞENTÜRK

Eğitim Açıklama: Siber güvenlik temellerinin anlatılacağı bu eğitimde, işletim sistemleri, ağ sistemleri, web uygulamaları ve bunların zafiyetleri hakkında bilgiler verilecektir. Bu eğitimin kazanımları arasında; güvenlik bakış açısıysa sistemleri keşfetme, zafiyetlerini bulma ve bunları kullanma ile ilgili teknik bilgilerin yanı sıra, Türkiye’de ve dünyada siber güvenlik sektörü ile ilgili bilgi sahibi olmak yer almaktadır.

Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 24 ders saati sürecek olup her hafta Pazartesi ve Perşembe günleri 18.00-20.00 saatleri arası icra edilecektir.


Katılım Ücreti (AGM*): 24 Eğitim saati için 400 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.

6
Video Kurgu Editörlüğü
6 hafta 24 ders saati
Video Kurgu Editörlüğü


Endüstri Sistemleri Mühendisliği

Eğitim Adı: Video Kurgu Editörlüğü


Eğitimci: Ramazan Sercan SOMUNCU


Eğitim Açıklama;

Sinemanın ortaya çıkışıyla birlikte, sanat olup olmadığıyla ilgili oldukça fazla tartışma yaşanmıştır. Fransız ve Rus teorisyenleri bu konuya özel olarak eğilmişlerdir. Sinema görüntülerini bir araya getirmek için kullanılan “kurgu” tekniği bu tartışmaların ana eksenini oluşturmuştur. Eisenstein, Pudovkin, Vertov gibi usta kurgucular, görüntünün temelinde kurgunun yattığını ısrarla savunmuş ve bunun üzerine matematiksel hesaplamalar dahil birçok kuram ortaya atmışlardır.

Günümüzde iletişim ve dolayısıyla kitle iletişim araçları her bireyin hayatını kuşatmış durumdadır. Yeni medya olarak adlandırılan sosyal medyanın da insanların algısını etkilediği, yönlendirdiği aşikardır. İçerik üreticilerinin video eksenli sunumlarıyla birlikte, yapılan içeriğe çarpıcılık kazandırma maksadıyla video kurgunun önemini ortaya çıkmıştır. Videoyu anlamlı bir şekilde bir araya getirmek, insanların bu çarpıcı dünyada yer almak istemesiyle sonuçlanmaktadır.

Eğitimimizde ilgi alanına yönelik her türlü video kurgusunun inceliklerine vakıf olunacaktır.


Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 24 ders saati sürecek olup her hafta Perşembe ve Cuma günleri 17.00-19.00 saatleri arası icra edilecektir.


Eğitimci Kısa Biyografisi

1991 İstanbul doğumlu. Selçuk Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu. Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo ve Televizyon alanında öğretmenlik yapmaktadır.


Katılım Ücreti (AGM*): 24 Eğitim saati için 400 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.

7
Kodlama ve Programlama
6 hafta 24 ders saati
Kodlama ve Programlama


Endüstri Sistemleri Mühendisliği(%50 Burslu)

Eğitim Adı: Kodlama ve Programlama

Eğitimci: Mehmet Sami EPBAYGÜN

Eğitimin Açıklama;

Kodlamanın, dijitalleşen dünyadaki olup biteni anlama adına kıymetli bir alan olduğu, su götürmez bir gerçek. Bilişimsel Düşünme Yöntemi (Computational Thinking) sadece bilgisayar mühendislerinin değil, tüm bireylerin günlük yaşamda karşılaştıkları problemleri çözme yeteneklerini geliştirmelerinde rol oynamaktadır.Aklınıza gelebilecek her nesnenin bir şekilde internete erişip, diğer cihazlarla iletişim halinde olması artık hayal olmaktan çıktı. Akıllı bileklikler, akıllı saatler, akıllı gözlükler, akıllı t-shirt'ler, akıllı ev otomasyon sistemleri, akıllı arabalar ve birçoğu, artık yaşamın birer parçası haline gelmeye başladı.Endüstri 4.0 ‘ın temellerini oluşturacak ve gerçekleşmesini sağlayacak “Nesnelerin İnterneti” anlamına gelen “İnternet of Things” teknolojilerinin geliştirilmesi için kullanılan en önemli programlama dillerinden MicroPython ile IoT Projeleri hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olacaksın!

Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 24 ders saati sürecek olup her hafta Cumartesi günü 10.00-13.00 saatleri arası icra edilecektir.


Eğitimci Kısa Biyografisi

2010-2012 Yıllarında Elektrik Üretim ve Dağıtım Önlisans programını Tamamlamıştır. 2010-2015 Yıları Arasında Ufuk Eğitim ve Danışmanlık Firmasında Bilgi İşlem Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2017 Yılında Bilge Adam Akademi Tarafından Gerçekleştirilen SİSTEM VE AĞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI programlığını tamamlamış. 2019 Eğitim Yılında Türkiye Teknoloji Takımı Deneyap Atölyelerinde “Nesnelerin İnterneti (IoT) Eğitmeni” olarak gönüllü çalışmalara katılmıştır. 2015 yılından itibaren Acıbadem Okullarında Sistem Network Uzmanı olarak çalışmakta ve B2RT(Bilgisayar bilimleri ve Robotik Teknolojileri) Eğitmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Şu an Muğla Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Su altı araçlarında makine öğrenmesi ile görüntü işleme teknikleri” üzerine çalışmalar yapmaktadır.


Katılım Ücreti (AGM*): 24 Eğitim saati için 400 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.


8
Grafik Tasarımcı Mesleki Eğitimi
6 hafta 24 ders saati
Grafik ve Tasarım


Endüstri Sistemleri Mühendisliği(Tam Burslu)

Eğitim Adı: Grafik Tasarımcı Mesleki Eğitimi

Eğitimci: Ammar Osman ÇELİK

Eğitim Açıklama;

Bu eğitim grafik tasarım mesleğinin kapılarını aralayıp öğrenciye artı bir fırsat artı bir yetenek katmayı amaçlar. Zira günümüzde mesleklerin gösterdiği gelişim; mekanik bilgiden dijital bilgiye doğru bir yol katetmektedir. 20 yıl önce bilgisayar kullanmayı bilmek artı bir özellik iken günümüzde ise hangi bilgisayar programlarının kullanıldığı daha çok öne çıkan artı bir özellik olmuştur.

Öğrenci gelişim sürecinde dijital boyutu gittikçe artan bu çağda kendini bu çağın mesleki gelişimlerine hazırlamalıdır. Zira bazı meslekler yok olmakta iken bazıları ise gelecek vaad etmektedir. Grafik Tasarımı ise gelecek vaad ederken aynı zamanda -merkez dağıtımcı- bir meslek olmaktadır.

Merkez dağıtımcı meslek ne demektir?

Bir çok meslek grubunun kendisiyle çalışmak zorunda olduğu meslek demektir. Örnek olarak: Matbaa, Ozalitci, Tabelacı, Gıda Sektörü Paket Üretimcileri, 3D Yazıcı Ürünü Üretimcileri, Sosyal Medya Yöneticileri, Reklam Ajansları, Yayınevleri, Dernekler, Endüstriyel Ürün Üreticileri vb.

Gördüğünüz gibi bir çok alan bünyesinde bir grafik tasarımcı çalıştırmak zorunda ya da dışarıdan bir grafik tasarımcı ile anlaşmak zorundadır. Bunun dışında normal firmaların kartvizit, logo, katalog vb. İşlemleri de buna artı olarak eklenmektedir.

Öğrenci mesleği her yanıyla tanıyacak ve piyasada ihtiyacı olan programları da öğrenecektir. Öğreneceği programlar üç tanedir:

İllüstrator (vektörel tabanlı tasarım programı)

Photoshop (Taramalı resim tabanlı düzenleme ve manipülasyon programı)

İndesing (Baskılı yayıncılık ve dijital yayıncılık dizgi tasarım-düzenleme programı)

Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 24 ders saati sürecek olup her hafta Cumartesi günleri 14.00-18.00 saatleri arası icra edilecektir.


Eğitimci Biyografisi

Grafik Tasarıma Open Office draw ile 2012 senesinde başladım. 2012'den 2016 yılına kadar Hayalimdeki dergiyi çıkarmak için amatör olarak tasarım yapmaya çalıştım. Bu süreç içerisinde Scribus, İndesing ve İnkscape programlarını öğrendim. Daha sonra İllustratör programını öğrendim. İllustrator programını öğrendikten sonra cmyk ve rgb renk kodlarıyla çalışmaının öneminin farkına vardım. Artık baskıya yönelik tasarımlar yapabiliyordum. Sene 2017 olduğunda rgb ve cmyk baskı yetenekleri olan bir dijital baskı merkezinde çalışmaya başladım. Burada çalışırken bir yandan da üniversite okuyordum. Daha sonra kendimi Photoshop ve illustratorde daha da geliştirdim. Ardından anlaşmalı olarak tasarım başı ücret ile çeşitli baskı merkezleriyle çalıştım. Frelance olarak çalışmaya başladım. Şu ana kadar gelen zaman dilimi içerisinde artık tasarım işlerimi bir yere bağlı olmadan yapıyorum. ODTÜ Bilgeiş ortaklığında yapılan eğitimler kapsamında kurumsal kimlik tasarımı sertifikamı da aldım. Kendi sitemi kurdum dasgrafiktasarim.com bu sitede çalışmalarıma devam ediyor aynı zamanda online tasarım platformu olan Bionluk üzerinde de çalışmalarıma devam etmekteyim.

 

Katılım Ücreti (AGM*): 24 Eğitim saati için 400 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.


9
Web Yazılım Temellerine Giriş Dersi
6 hafta 24 ders saati
Web Yazılım Temellerine Giriş


Endüstri Ürünleri Tasarımı

Eğitim Adı: Web Yazılım Temellerine Giriş Dersi

Eğitimci: Emrullah TAŞTAN

Eğitim Açıklama;

İnsanlık her geçen gün ihtiyaçlarını karışlamak üzere yeni araçlar, yeni sistemler geliştirmektedir. Web teknolojileri de bu minval üzere akıllı TV, akıllı telefon, tablet, dokunmatik ekranlar, bilgisayarlar tarafından cazibesini her geçen gün artırmaktadır.

Bu geliştirilen sistemler devlet dairelerinden tutunuzda eğitim camiasına, ticaretten turizme ve hatta artık inanç alanlarımızda yerini almaya ve etkili faktörlerin başında yer almaya başladı.

İnsana hizmet için varolan teknolojiyi bu merkezden ele alarak hazırlanan toplumlar şüphesiz milli ve manevi hedeflerine diğer toplumlara rağmen ziyadesiyle yönelirler.

Bu eğitim sosyolojik faydanın yanında ortaöğretim seviyesinde gençlerimizin her gün aktif olarak kullanmakta oldukları web uygulamalarını inşa ederek gerçekleştirme fırsatını bulacaklardır. Ayrıca bu gerçekleştirmeyle birlikte yapabilmenin vermiş olduğu özgüven elde edilecek, geleceğe daha sağlıklı ve girişimci bireyler olarak hazırlanmanın dinamiklerini edinmeye fırsat bulacaklardır.

Spor, kültür, siyaset, ticaret, turizm gibi birbirinden farklı disiplinlerde kendilerini yetiştirmek isteyen gençlerimiz bu alacakları eğitimle akranlarına ziyadesiyle daha katma değere sahip olmasını umuyoruz.

Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 24 ders saati sürecek olup her hafta Çarşamba ve Cuma günleri 19:30-21.30 saatleri arası icra edilecektir.

Eğitimci Kısa Biyografisi

2008'de Güngören Teknik Meslek Lisesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldu.

2011'de Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Programcılığından mezun oldu.

2011'den bu yana profesyonel olarak Web Teknolojileri alanında Full Stack Developer olarak yazılım geliştirmektedir.

Frontend tarafında HTML, CSS, jQuery, Bootstrap, VueJs, Backend tarafında Php, Dotnet Core, MySQL, PostgreSQL teknolojilerini yoğun olarak kullanırken, Linux tabanlı sistemlerde geliştirme yayınlama yaparken Ubuntu, Nginx, Apache konfigüre edilmesi gibi geniş bir yelpaze de çalışmada görev yapıyor.

Yeni şeyler öğrenmeyi ve öğretmeyi kendine bir sorumluluk biliyor.

İbn Haldun Üniversitesi'nde çalışmalarına devam ediyor.

Katılım Ücreti (AGM*): 24 Eğitim saati için 400 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.

Kapat10
Etkili Konuşma Pratikleri
6 hafta 24 ders saati
Etkili Konuşma Pratikleri


Endüstri Ürünleri Tasarımı(%50 Burslu)

Eğitim Adı: Etkili Konuşma Pratikleri

Eğitimci: Rasih TURANOĞLU

Eğitim Açıklama;

Dersin amacı;

Dinlemeye doyamadıklarımızla dinlerken sıkıldıklarımız arasındaki gerçek farkı hissettirerek, seslerin duygular ve düşüncelerle raks edebilmesini sağlayan gelişmiş bir yetenek kazandırmak.

Dersin içeriği;

-Sudan bile öte öneme sahip temel ihtiyaç nefesi doğru alıp verilebilmesi

-Harflerin çıkaklarının keşfiyle anlaşılır telaffuzlara kapı aralanması

-Sese duygu yükleme egzersizleriyle söylemlerin muhataplara nüfuz ettirilebilmesi

-Konuşma hızı ve vurgu eğitimleriyle etkili söylemin sağlanması

-Beden dili eğitimiyle sadece kelimelerle değil tüm vücutla konuşulmasının sağlanması

-Ne nerede ne zaman nasıl konuşulur bilincinin kazandırılması

-Doğaçlama konuşabilme yetisinin kazandırılması

Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 24 ders saati sürecek olup her hafta Salı ve Perşembe günleri 18.00-20.00 saatleri arası icra edilecektir.

Eğitimci Kısa Biyografisi

Konya-Akşehir İmam Hatip Lisesini birincilikle bitirdi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerinde lisans eğitimini tamamlayan Rasih Turanoğlu İstanbul Ticaret Üniversitesinde Medya ve İletişim üzerine Yüksek Lisans çalışmalarını sürdürüyor. Çocukluğundan beri hitabetin inceliklerine merak duyan Turanoğlu üniversite yıllarında alanında yetkin isimlerden güzel konuşma ve sunuculuk eğitimleri aldı. Üniversite döneminde radyoculuk yaparak stüdyoya merhaba diyen Turanoğlu TRT Çocuk, Erkam Radyo ve 24 TV gibi kurumlarda muhabirlik ve sunuculuk yapmıştır. Sahne sunuculuğu ve seslendirme çalışmaları da yapan Rasih Turanoğlu TRT Haber’de haber muhabirliği görevini sürdürmektedir.

Katılım Ücreti (AGM*): 24 Eğitim saati için 400 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.


Kapat11
Astronomi ve Gökyüzü Gözlemciliği
6 hafta 24 ders saati
Astronomi ve Gökyüzü Gözlemciliği


Endüstri Ürünleri Tasarımı(İngilizce)

Eğitim Adı: Astronomi ve Gökyüzü Gözlemciliği

Eğitimci: Muaz ERDEM

Eğitim Programı: Eğitim 6 hafta 24 ders saati sürecek olup her hafta Pazartesi ve Salı günleri 20.00-22.00 saatleri arası icra edilecektir.

Katılım Ücreti (AGM*): 24 Eğitim saati için 400 ₺'dir

------------------------------------------------------------

*AGM: Asgari Gider Maliyeti eğitimlerin niteliğini korumak amacıyla vakfa bağış amacıyla sembolik rakamlar girilmiştir. Eğitimlerden herhangi bir ticari kazanç elde edilmemekle birlikte Hüdayi Vakfı'nın bağış kasasına girmektedir. Yapılan bağışlar ihtiyaç sahibi kesimlere insani yardım hizmetlerinde kullanılacaktır.


Kapat1. İlgi duyulan alanda profesyonel manada eğitim alınarak uzmanlaşmanın sağlanması, 2. Üniversite onaylı “Eğitim Sertifikası” edinebilme imkânı ile başvuru yapılacak kurum ve kuruluşlarda öncelik tanınma olasılığının bulunması, 3. Küçük öğrenci grupları ile eğitimleri interaktif, anlaşılabilir ve verimli olması, 4. Yeni arkadaş grupları ile sosyalleşme ve iletişim bağlarının güçlendirilmesine imkân sağlanması, 5. Rehber abi desteği ile eğitim saatleri dışında da öğrencilerin takip edilerek verilen ödev veya görevlerin planlı, kontrollü ve düzenli olarak yerine getirilmesine yardımcı olunması, 6. Sosyal ve Sportif faaliyetler ile öğrencilerin zinde kalması, zihin yorgunluklarının önüne geçilmesi ve hareketlilik olanağının sağlanması.
Yaz eğitimlerimize online (çevrimiçi) olarak internet üzerinden ZOOM programı aracılığıyla yapılacaktır.
egitim.sahsiyetakademisi.com adresinden “Kayıt Ol” butonundan üyelik işleminizi yapın. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınız panelden eğitimlere başvurabilmek için kayıt bilgilerinizi güncelleyin. Aktif olan eğitimlerimize başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurularınız onaylandıktan sonra tarafınıza SMS iletilecektir. Eğitim saatinden 10 dakika önce eğitim linki whatsapp gruplarından veya sms olarak paylaşılacaktır. Verimli bir eğitim süreci için cihazınıza ZOOM adlı uzaktan eğitim programını yüklemeyi unutmayın.
Program liseli erkek öğrencilere yöneliktir.
Her eğitim ve söyleşi en az 10 kişi başvurması halinde açılacaktır. Her eğitimin kontenjanı farklı olmakla birlikte kontenjan sayıları eğitim detaylarında paylaşılmıştır.
Evet katılabilirsiniz. Eğitim takvimi çakışmadığı müddetçe bütün eğitimlerden istifade edebilirsiniz. Önemli Not: Eğitimler her bireyin alanında uzmanlaşmasını hedeflediği için tek bir eğitim seçilmesi tavsiye edilmektedir.
Katılım sağlanmayan derslerin tekrarını izlenebilecektir. Eğitimlere %80 devamlılık sağlayan ve yapılacak olan sınavda başarı gösteren öğrencilere İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi onaylı “Eğitim Sertifikası” verilecektir. Devamlılığı sağlayan fakat sınavda başarı gösteremeyenlere ise Akademimizden “Katılım Sertifikası” verilecektir. Öğrencilere talep ettikleri sürece kişisel gelişimlerine ve okul derslerine yönelik rehberlik, danışmanlık imkânı sağlanacaktır. İsteğe bağlı ödüllü bilgi yarışmaları, sanal tur, online oyunlar vs e-sosyal organizasyonlara dahil olunabilecektir. Program süreci boyunca ya da bitiminden sonra da Akademimizin açacağı her türlü kurs, eğitim, faaliyet, kamp, şehir içi ve şehir dışı geziler, çalışma grupları, diğer atölyeler vb. tüm çalışmalarına isteğe bağlı olarak katılım sağlanabilecektir. Ayrıca COVİD-19 salgın seyrine göre İstanbul’da düzenlenecek sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılabilecektir.
Program Tarihi: 26 Temmuz – 04 Eylül 2021 Kayıtların Alınması: 5 Haziran 2021 Son Başvuru Tarihi: 20 Temmuz 2021
Eğitimlerimizin ücretleri birbirinden farklı olup, seçmek istediğiniz eğitimin ücretini detaylar kısmından açıklaması ile inceleyebilirsiniz.

Productivity Hacks to Get More Done in 2018

— 28 February 2017

  1. Facebook News Feed Eradicator (free chrome extension) Stay focused by removing your Facebook newsfeed and replacing it with an inspirational quote. Disable the tool anytime you want to see what friends are up to!
  2. Hide My Inbox (free chrome extension for Gmail) Stay focused by hiding your inbox. Click "show your inbox" at a scheduled time and batch processs everything one go.
  3. Habitica (free mobile + web app) Gamify your to do list. Treat your life like a game and earn gold goins for getting stuff done!


İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Favorilere Ekle
Kayıtlı: 42 öğrenci
Dersler: 11
Seviye: Orta

Archive

Çalışma Saatleri

Monday 09:00 - 18:00
Tuesday 09:00 - 18:00
Wednesday 09:00 - 18:00
Thursday 09:00 - 18:00
Friday 09:00 - 18:00
Saturday 09:00 - 18:00
Sunday Closed