Şahsiyet Akademisi Atölyeleri, uzman eğitimciler eşliğinde İslami ilimler, tarih, sosyoloji, edebiyat, siyaset, sinema okumaları ekiplerine ek olarak öğrencilerin becerilerini geliştirecekleri dil eğitim ve kişisel gelişim atölyeleri oluşturuldu. Atölye eğitim programı ile hedeflenen; kalifiye genç nesillerin yetişmesine katkı sağlamak. Bununla birlikte dini ve manevi değerlere sahip, dil, bilim, sanat, edebiyat, spor alanlarındaki bilgilere, yeniliklere ve hedeflere ulaşabilecek, sosyo-kültürel anlamda kendisini geliştirecek, topluma nitelikli bir şekilde katkı sunabilecek, potansiyeli hedef edinen gençleri bir arada tutabilmektir.

Başvuru İçin: TIKLAYINIZPROGRAMDA HANGİ DERSLER VERİLMEKTEDİR?
Okumalar: Akaid Okumaları, Siyer-i Nebî Okumaları, Türkiye’nin Siyasal Okumaları, Sosyolojik Düşünce, Diriliş Okumaları, Sinemanın İdeoloji Defteri, Kapitalist Düzen Tartışmaları, Dil Kültürü, Doğu-Batı Düşüncesi Okumaları.  Gelişim Atölyeleri: Web Yazılım, Grafik Tasarım, Animasyon ve Karakter Tasarımı, Ney, Diksiyon Ve Hitabet, Münazara, Senaryo ve Kısa Film, Fotoğrafçılık, Yazma Becerileri ve Yazarlık, Kaligrafi.Dil Atölyeleri: İngilizce, Arapça, Fransızca ve Farsça Atölyeleri.Spor Atölyeleri: Savunma Sanatları Atölyesi.

Akaid OkumalarıSiyer-i Nebî OkumalarıDiriliş OkumalarıKapitalist Düzen TartışmalarıSinemanın İdeoloji Defteri OkumalarıYazma Becerileri ve Yazarlık AtölyesiDil Kültürü OkumalarıMünazara AtölyesiDoğu-Batı Düşüncesi OkumalarıDiksiyon ve Hitabet AtölyesiWeb Yazılım Geliştirme AtölyesiGrafik Tasarım AtölyesiAnimasyon ve Karakter Tasarımı Atölyesiİstanbul’u Anlama ve Fotoğrafçılık Atölyesi Senaryo ve Kısa Film Atölyesiİngilizce Dil AtölyesiArapça Dil AtölyesiFransızca Dil AtölyesiFarsça Dil AtölyesiNey AtölyesiKaligrafi AtölyesiSavunma Sanatları
PROGRAM EĞİTİMLERİ NEREDE YAPILACAKTIR?
Şahsiyet Akademisi Üsküdar Yerleşkesinde gerçekleşecektir.
Adres: Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Aziz Mahmut Efendi Sk. Cami İçi Şeyh Dairesi, No:1 Üsküdar/ İSTANBUL

PROGRAMA KİMLER KATILABİLİR?
Program erkek öğrencilere yöneliktir.Programa mülakat ile alım yapılacaktır.Programa katılabilmek için İstanbul’da ikamet ediyor ve herhangi bir ortaöğrenim (lise) kurumunda kayıtlı olmak gerekmektedir.

 PROGRAM KONTENJANI VAR MIDIR?
Her okuma ve atölyeye en az 10 kişi başvurması halinde açılacaktır.Her atölyenin kontenjan sınırlıdır.

PROGRAMA HAFTA İÇİ HER GÜN KATILMAK ZORUNLU MU?
Bütün derslere katılma zorunluluğu yoktur.Her gün sadece bir ders seçimi yapılabilir.En fazla 3 atölye seçimi yapılabilir.Dil ve spor atölyeleri hafta da 2 gün olacak şekilde planlanmıştır.


PROGRAM ÜCRETLİ Mİ?
İslami İlimler (Kuran-ı Kerim, Siyer ve Akaid) dersleri ve Kültür okumaları (Diriliş, Kapitalist Düzen Tartışmaları, Dil Kültürü, Doğu-Batı Düşüncesi, Sinemanın İdeolojik Defteri, Siyaset) derslerinden ücret talep edilmemektedir.

Dil, (İngilizce, Arapça, Fransızca, Farsça) Spor (Savunma Sanatları), Gelişim ve Bilişim (Web Yazılım, Grafik Tasarım, Münazara, Diksiyon Hitabet, Kısa Film ve Senaryo, Kaligrafi, Yazma Becerileri ve Yazarlık, Ney, Fotoğrafçılık) atölyelerinden asgari maliyet gideri talep edilecektir. (Her dersin ücret bilgisi öğrenci kayıt sisteminde belirtilmiştir)

PROGRAMDA YAZ VE ARA DÖNEMLER NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?
Programımızda öğrencinin talebi dâhilinde ara dönemde beş günlük şehir dışı kaynaşma ve okuma kampı, yaz döneminde ise bir aylık dil eğitim kampına katılma imkânı sunulmaktadır.
Kamplara katılım zorunlu değildir.

PROGRAM DÂHİLİNDE BAŞKA NE GİBİ İMKÂNLAR BULUNUYOR?
Program boyunca dersleri önemseyen takibini ve devamlılığını sağlayan öğrenciler seçilerek Şahsiyet Akademisi’nin hafta sonu yaptığı dört yıllık eğitim programına istediği takdirde dahil edilecektir.Bunun yanı sıra %80 devamlılık sağlayan öğrencilere katılım sertifikası verilecektir.Öğrencilere talep ettikleri sürece kişisel gelişimlerine ve okul derslerine yönelik rehberlik, danışmanlık imkânı sağlanacaktır.İsteğe bağlı bir günlük motivasyon ve kaynaşma kampları yapılacaktır.Her ay öğrenciler ile sosyal faaliyetler (paintball, aquapark, hali saha, lazertag vs.) yapılacaktır. 

PROGRAM TAKVİMİ
Son Başvuru tarihi:  14.10.2019Derslerin başlangıcı: 14.10.2019Program bitişi:    01.06.2020

PROGRAMDAKİ DERSLERİN GÜN VE SAATLERİ

ÜSKÜDAR YERLEŞKESİ ATÖLYELERİ

Sosyal Medyanızda Paylaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bizi Takip Edin..
Güncel
AVRUPA ANADOLU MEDENİYET KÖPRÜSÜ

Avrupa Anadolu Medeniyet Köprüsü” eğitim, tarih-kültür, gezi ve sosyal etkinlikler kampımız, Avrupa ülkelerinde yaşamakta olan gençlerimize yönelik asıl gayesi eğitim olup sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile zenginleştirilmiş bir programdır.

Devamı
Son Eklenenler
Sosyal Medya

Son Eklenenler

24
May
AVRUPA ANADOLU MEDENİYET KÖPRÜSÜ

Avrupa Anadolu Medeniyet Köprüsü” eğitim, tarih-kültür, gezi ve sosyal etkinlikler kampımız, Avrupa ülkelerinde yaşamakta olan gençlerimize yönelik asıl gayesi eğitim olup sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile zenginleştirilmiş bir programdır.

Yayınlayan: Genel,
18
Mar
HAYAL BOSTANI SİNEMA ATÖLYESİ KAYITLARI UZATILDI

Nitelikli genç sinemacıların yetişmesine öncülük etmek amacıyla kurulmuş olup Şahsiyet Akademisi’nin bir ihtisas programıdır. Program bu döneme mahsus olmak üzere atölye formatında ve giriş düzeyinde hazırlanmıştır.

Yayınlayan: Genel,
10
Mar
AVRUPA RAMAZAN KAMPI

Şahsiyet Akademisi olarak Avrupa Ramazan Kampı ile gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı ferasetli birer nefer olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla organize ettiğimiz bu programa Avrupa’da yaşayan tüm gurbetçi ailelerimizin çocuklarını bekliyoruz.

Yayınlayan: Genel,
31
Ara
Payitaht Ara Tatil Eğitim Kampı

Şahsiyet Akademisi olarak İslami İlimler Eğitim ve Gelişim programı ile gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı birer nefer olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla başlatacağımız bu programa tüm lise öğrencilerini davet ediyoruz.

Yayınlayan: Genel,
24
Kas
Gençlik Timleri Başlıyor!

Akademimiz bünyesinde yepyeni bir proje ile hizmetinizdeyiz.
Bisiklet Timi, Kâşif Timi, Münazara Timi, Kamp Timi, İyilik Timi, Spor Timi, Okuma Timi, Mucit Genç Timi ve daha niceleri…

Yayınlayan: Duyuru, Genel,
27
Eki
4×4 Şahsiyet Söyleşileri Kayıtları Başladı

Şahsiyet Akademisi Söyleşileri liseli erkek öğrencilere yönelik hızlandırılmış bir kişisel gelişim programıdır. Şahsiyet Temel Eğitim programından bağımsız olarak hafta içi akşamları, alanında uzman eğitimciler tarafından 4 konu, 4 konuk üzerine planlanmıştır.

Yayınlayan: Duyuru, Halkalar, Söyleşiler,
24
Ağu
Akademi Kayıtları Başladı!

İstanbul’da lise eğitimlerine başlayan ufuk, ideal ve firaset sahibi gençler bir araya geliyor. Okul dışı zamanlarının kıymetini bilen, akademik başarı ve şahsiyet gelişimini önemseyen liseli gençler için “Şahsiyet Akademisi” kayıtlar başladı.

Yayınlayan: Duyuru, Temel Eğitim,
08
Haz
ONLİNE YAZ EĞİTİMLERİ

Şahsiyet Akademisi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi iş birliği ile hazırlanan sertifikalı eğitimler liseli gençlere büyük fırsatlar sunuyor… Liseli gençlerin bilgi ve becerilerine katkı sağlayacağı nitelikli 15 farklı eğitim serisi başlıyor!

Yayınlayan: Duyuru, Halkalar, Online Eğitimler,
27
May
PAYİTAHT İSLAMİ İLİMLER EĞİTİM KAMPI

Şahsiyet Akademisi olarak İslami İlimler Eğitim ve Gelişim programı ile gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı birer nefer olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla başlatacağımız bu programa tüm lise öğrencilerini davet ediyoruz.

Yayınlayan: Duyuru, Temel Eğitim,
19
Nis
Şahsiyet Gelişim Seminerleri

Şahsiyet Gelişim Seminerleri, Genç Şahsiyet olma yolunda ilerleyen, yeniliklere açık, kendisini geliştiren ve tüm fırsatları değerlendiren bir gençlik için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor…

Yayınlayan: Duyuru, Halkalar,