Şahsiyet Akademisi kendi ilkeleri gereği yabancı dil eğitiminde yetkinlik, kültürel uyumluluk ve İslami değerlerin gözetilmesini esas almaktadır. Bu minvalde Şahsiyet Akademisi bünyesinde uygulanan dil eğitimi örnek bir model olarak çağdaşlarından ayrılmaktadır. Şahsiyet Akademisi ülkemizde milli eğitim bünyesinde uygulanmakta olan dil eğitiminin ötesine geçebilmek için günümüz dünyasının en güncel dil eğitim metotlarını takip etmekte ve kendini güncellemektedir. Prolingus yabancı dil eğitim sistemi bu hassasiyetler içinde doğmuş; 2015 – 2017 yıllarında Echo sürümü, 2018 – 2019 yıllarında Delta sürümü, 2020 yılında Charlie sürümü, 2022 yılında Beta sürümü uygulamaya sürülmüştür. 2021 yaz dil kampının Charlie sürümü ile tamamlanması dil eğitiminde kat ettiğimiz büyük mesafe ve başarıyı çıktıları ile gözler önüne sermektedir.

2022 yaz dil eğitim kampında Beta sürümünün yüzde 90 yeterlilikte uygulanması hedeflenmektedir. 2023 ve 2026 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerindeki deney ve yayın süreçleriyle eş zamanlı olarak Alfa sürümüne geçiş ve sistem güncellenmesi düşünülmektedir.

Şahsiyet Akademisi yabancı dil eğitiminde 10 yıllık bir eğitim tecrübesine sahiptir. Şahsiyet Akademisi İngilizce öğretmenleri 2012-2015 yılları arasında Prussian – Gramer çeviri metodu ve dilde 3’lü yetkinlik (dinleme, okuma, konuşma) usulüyle eğitim vermiştir. Bu usulü 2015 yılında yabancı dilde yenileme ve kültürümüze uyumlu müfredat çalışmalarıyla Prolingus Sistemindeki ilk tecrübemiz olan E sürümü army method – audiolingual dil eğitim metodu devralmıştır. 2020 yılı itibariyle dilde eğitim metodunu güçlendirme hedefiyle başladığımız Prolingus Sisteminin Charlie sürümü olan – Proficiency based instruction (dilde yetkinlik temelli eğitim) metoduna geçilmiştir. Dilde yetkinlik temelli eğitim öğrencilerimizin öğrendikleri yabancı dilleri ana dilleri olan Türkçe ile köprüleme, üretim temelli interaktif eğitim, edebi bilgi ve yeteneklerini dilden dile aktarma, konuşma ve iletişim becerilerini öne çıkarma, çoklu zekâ kuramına göre aktiviteler, kültürel uyumlu pedagoji, dili sevdirme ve yabancı dil mantığını aktarım yoluyla öğretmektedir. Dilde yetkinlik temelli eğitim:

*Dil bilimde Prolingus Sisteminin teori öğretimi,

*Dil edinim rutin uygularının tarifi ve mülahazası,

*Atasözü ve deyimlerin görsel hafıza destekli öğretilmesi,

*Tiyatro ve diyalogların duysal, görsel ve kinestetik zekâ ile kompozit uygulanması,

*Şarkıların çeviri, koro okuma ve semantik haritalama ile öğretilmesi,

*Görsel hafıza bölümlerinin Amerikan işaret dili ile uygulanması,

*Metinlerle ile hedef dilde okuma becerisi kazandırma ve metin çözümleme öğretilmesi,

Dilde yetkinlik temelli eğitim; öğrencilerimizi dilde dinleyici konumundan alıp dilin ortasına atmakta ve dili yaşamaya, uygulamaya imkân tanımaktadır. Dil eğitimi esnasında ve gün içinde tamamen hedef dilde eğitim ve iletişim kurulmaktadır. Her iki günde bir öğrencilerimiz işledikleri ünitelerin içeriklerine dair bir ödev videosu çekmekte, içeriğini kendileri belirledikleri bu ödevlerde hedef dilde konuşmakta ve bu sistemle eğitimi tamamlamaktadırlar.

Konuşma seviyeleri ölçülerek kurlara yerleştirilen öğrencilerimiz 1 ayda 120 saatlik eğitimle performans kriterlerini tamamladıkları takdirde A-1 ve A-2 kurlarını bitirebilmektedir. A-1 ve A-2 kurlarında hali hazırda yetkin olan öğrencilerimiz B-1 kurunu 1 aylık yaz kampı sürecinde bitirebilmektedir. Kampımız dilin güncel hayatta da kullanılması için İngilizce sohbet, dava ve tebliğ uygulama günü ve animasyon izlenceleri düzenlemektedir.

Hemen Kaydol!

PROGRAM İÇERİĞİ

Akademik Dersleri;

–         İngilizce

Diğer Faaliyetler;

–         Serbest Kürsü ve Sunumlar

–         Gelişim Seminerleri

–         Kitap Müzakereleri

–         Sportif Faaliyetler

–         Tarihi Kültürel Geziler

–         Yarışmalar-Turnuvalar

PROGRAM TAKVİMİ

Başvuruların alınması: 09 Haziran 2022

Son Başvuru Tarihi: 15 Temmuz 2022

Program Tarih Aralığı;

18 Temmuz-12 Ağustos

ADIM ADIM KAYIT SÜRECİNİ AÇIKLAR MISINIZ?

egitim.sahsiyetakademisi.com adresinden “Kayıt Ol” butonundan üyelik işleminizi yapın.

Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınız panelden eğitimlere başvurabilmek için kayıt bilgilerinizi güncelleyin.

Aktif olan eğitimlerimize başvurunuzu yapabilirsiniz. Kesin kayıt işlemleriniz için görevli arkadaşlarımız sizinle iletişime geçecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

PROGRAM SÜRESİ TAM OLARAK KAÇ GÜN? NE ZAMAN KATILIP NE ZAMAN ÇIKMASI GEREKİYOR?

– Program süresi 1 aydır.

– 18 Temmuz Pazartesi günü sabah 09.00 ilk ders başlayacak, 12 Ağustos Cuma günü 14.00’dan sonra program nihayete erecektir.

PROGRAM ÜCRETLİ Mİ?

Evet. Program için materyal ücreti olarak kişi başı 3.000,00 ₺ yerine sadece 2.000,00 ₺ talep edilecektir. 

PROGRAM EĞİTİMLERİ NEREDE YAPILACAKTIR?

Eğitimler İstanbul Anadolu yakasında, Acıbademde bulunan Şahsiyet Akademisi Binasında gündüzlü olarak icra edilecektir.

PROGRAMA KİMLER KATILABİLİR?

Program liseli erkek öğrencilere yöneliktir.

PROGRAM KONTENJANI VAR MIDIR?

Başvurularda üst kontenjan sınırımız yoktur. Başvuru sayısına göre ihtiyaç duyulduğu kadar sınıf açılacaktır. Sınıflarımız en fazla 16 kişi olacak şekilde planlanmıştır.

Hemen Kaydol!

Sosyal Medyanızda Paylaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bizi Takip Edin..
Güncel
GENÇLİK TİMLERİ

Akademimiz bünyesinde yepyeni bir proje ile hizmetinizdeyiz. Gençlik TimleriBilgili, nitelikli ve liyâkatli bir Rehber’in, Gençlik Timleri bünyesinde bulunan öğrencilerle, haftanın bir gününde ve en az

Devamı
Son Eklenenler
Sosyal Medya

Son Eklenenler

20
Eyl
GENÇLİK TİMLERİ

Akademimiz bünyesinde yepyeni bir proje

Yayınlayan: Halkalar,
19
Eyl
MAHİRİZ ATÖLYESİ

MAHİRİZ ATÖLYELERİ PROGRAMI  Mahiriz Atölyeleri,

Yayınlayan: Genel,
07
Eyl
İHTİSAS AKADEMİLERİ BAŞLIYOR!

4 farklı ihtisas dalında 4

Yayınlayan: Duyuru,
22
Ağu
ŞAHSİYET AKADEMİSİ TEMEL EĞİTİM KAYITLARI BAŞLADI!

Şahsiyet gelişimini önemseyen aynı zamanda

Yayınlayan: Duyuru,
02
Tem
ÜNİD-P YAZ KAMPI

Şahsiyet Akademisi; uzman öğretmen kadrosu, rehberlik servisi ve etkili kamplarıyla bu sene de 12. sınıf öğrencileri üniversite sınavına hazırlıyor.

Yayınlayan: Genel,
14
Haz
KARDEŞLİK VE İHYA YAZ OKULU

Program lise kademesindeki bütün erkek öğrencilere açıktır. Lise eğitimlerine devam eden ufuk, ideal ve firaset sahibi gençler bu program altında bir araya geliyor.

Yayınlayan: Genel,
11
Haz
ACIBADEM PROLİNGUS DİL OKULU

Acıbadem Prolingus Dil Okulu programımız ile liseli gençlere yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyoruz. Kaydolmakta geç kalmayın..

Yayınlayan: Genel,
09
Haz
GELECEĞE GÖNÜLLÜ, GENÇLİĞE REHBER OL!

Şahsiyet Akademisi İstanbul’un farklı yerlerinde düzenleyeceği yaz programlarında gençlik liderliği yapacak üniversiteli öğrenciler arıyor. Sen de gençliğe rehber olmak istiyorsan hemen başvur!

Yayınlayan: Genel,
08
Haz
YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİL EĞİTİM KAMPI

Yoğunlaştırılmış dil eğitim kampı Prolingus Eğitim Sistemi ile liseli gençlere yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyor..

Yayınlayan: Genel,
01
Haz
ÜNİVERSİTE HAZIRLIK TYT KURSU

Şahsiyet Akademisi Üniversite Hazırlık Birimi olarak, 12. Sınıfa geçen öğrencilere sınava hazırlanmak için önemli bir fırsat sunuyoruz. TYT hazırlıklarına başlamak için tam zamanı.

Yayınlayan: Duyuru,