Kardeşlik ve İhya Akademisi

Kardeşlik ve İhya Topluluğu, dünyada İslâm’ın gerekliliğine inanan bir grup gencin hicrî 1436 senesinin Şevval ayında kurmuş oldukları sivil öğrenci topluluğudur. 4 senelik lise tedrisatının yanında ekipte mutat kitap ve film tahlilleri, sosyal bilimler dersleri ve alan okumaları, günlük okumalar olarak çalışmalar yürütmekteyiz.

Buhran farkındalığı, karakter ve şahsiyet inşası temelinde oluşturmuş olduğumuz okuma müfredatıyla bireyin dünyadaki konumu hakkında özgün bir fikir edinmesini amaçlamaktayız. Kişinin kendi karakter ve şahsiyetini ilmek ilmek ördüğü, bunu yaparken ekip ruhuyla beraber “kardeşlik” yolunu ve duygusunu da kendisine sünnet edindiği genç yüreklerin topluluğudur.

Program lise kademesindeki bütün erkek öğrencilere açıktır. Lise eğitimlerine devam eden ufuk, ideal ve firaset sahibi gençler bu program altında bir araya geliyor.

HEMEN KAYDOL!

 

PROGRAMIN KAZANIMLARI

1.   Alanında uzman eğitimciler tarafından verilen bu eğitimler öğrencinin eğitim aldığı alanlarda sağlam bir altyapı kazanmasını sağlamaktadır.

2.       Küçük öğrenci grupları ile eğitimleri interaktif, anlaşılabilir ve verimli olması,

3.       Yeni arkadaş grupları ile sosyalleşme ve iletişim bağlarının güçlendirilmesine imkân sağlanması,

4.       Rehber abi desteği ile eğitim saatleri dışında da öğrencilerin takip edilerek verilen ödev veya görevlerin planlı, kontrollü ve düzenli olarak yerine getirilmesine yardımcı olunması,

5.       Sosyal ve Sportif faaliyetler ile öğrencilerin zinde kalması, zihin yorgunluklarının önüne geçilmesi ve hareketlilik olanağının sağlanması.

PROGRAM EĞİTİMLERİ NEREDE YAPILACAKTIR?

Yaz Okulu eğitimlerimiz İsmet Efendi Tekkesi’nde yatılı program olarak yapılacaktır.

ADIM ADIM KAYIT SÜRECİNİ AÇIKLAR MISINIZ?

egitim.sahsiyetakademisi.com adresinden “Kayıt Ol” butonundan üyelik işleminizi yapın. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınız panelden eğitimlere başvurabilmek için kayıt bilgilerinizi güncelleyin. Aktif olan eğitimlerimize başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurularınız onaylandıktan sonra tarafınıza SMS iletilecektir.

PROGRAMA KİMLER KATILABİLİR?

Program 8. sınıftan mezun olmuş veya lisede hazırlığı bitirmiş öğrenciler ile 9. sınıfı bitirmiş erkek öğrencilerine yöneliktir.

PROGRAM KONTENJANI VAR MIDIR?

Eğitime en fazla 15 kişi başvuru yapabilecektir.

PROGRAM DÂHİLİNDE BAŞKA NE GİBİ İMKÂNLAR BULUNUYOR?

Programımızda başarılı olan öğrencilere sene içerisindeki derslere devam etme hakkı verilecektir.

Öğrencilere talep ettikleri sürece kişisel gelişimlerine ve okul derslerine yönelik rehberlik, danışmanlık imkânı sağlanacaktır.

Ödüllü bilgi yarışmaları, geziler, kamplar, sosyal ve sportif faaliyetler, sosyal sorumluluk projelerine dâhil olunabilecektir.

 

 

Share.