Yarışmanın Adı:                     Şahsiyet Akademisi İçin Marş Yaz Ödülü Kazan

 

Yarışmanın Konusu:               Şahsiyet Akademisi

 

Yarışma Hitap Kitlesi:           Şahsiyet Akademisi Öğrencileri (Lise 1. 2. 3. ve 4. sınıf )

 

Yarışma Amacı:                      Kurumumuz olan Şahsiyet Akademisi’ne birleştirici ve bütünleştirici, kardeşlik ve uhuvvet ortamını pekiştirici bir marş yazmak

 

Yarışma Jüri Üyeleri:  

Abdullah Â. Güneş
M. Akif Karayel
M. Fatih Özmen
Abdullah Sak
Ali Afşeören

 

Yarışma Ödülleri:       Yarışmada birinci seçilen marş Şahsiyet Akademisi marşı olacak. Eserin sahibine ise 500₺ ödül verilecek

 

 

Yarışma Takvimi:                  

                                    Son Başvuru Tarihi:    15/01/2020

                                    Sonuç Tarihi:              Ara Dönem Kampı

                                    Ödül Tarihi:                Ara Dönem Kampı

 

Yarışma Bilgisi:

1-      Yarışmamız Şahsiyet Akademisi’nde eğitim gören lise öğrencilerine hitap etmektedir.

 

2-      Her aday hiçbir yerde yayımlanmamış, ödül almamış ve belirlenmiş temaya uygun en fazla bir marş ile katılabilir. (Siyasî, ideolojik, ayrıştırıcı ve kardeşlik duygularımızı yaralayıcı söylemler içeren şiirler değerlendirilmeyecektir.)

 

3-      Yarışmaya gönderilen şiirlerle ilgili bir sayfa sınırlaması yoktur. (Tavsiye edilen sayfa miktarı birdir)

 

4-      Eser metinleri; A4 kâğıdına, Times New Roman yazı stilinde ve 12 punto büyüklüğünde yazılmalıdır.

 

5-      Açıklama kısmına sırasıyla:  “Şahsiyet Marş Yarışmasına” ibaresi yazılarak “İsim – Soy İsim – Telefon Numarası” kısımlarını doldurup arafdergisi@gmail.com  adresine göndermeleri gerekmektedir. Bilgilerinde hata veya eksik bir ibare bulunan katılımcıların şiirleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

6- Yarışmaya katılan şiirin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir süreli yayında veya şiir-edebiyat sitesinde yayımlanmamış olması gerekir. 

 

7-      Eser içerisinde kaynak belirtilerek alıntı yapılabilecektir. Ancak, eserin bir bütün olarak özgün olması zorunludur. Eser sahipleri, yarışmaya katılım sağlayarak, eserin kendisine ait olduğunu onaylamış olur.

 

8-      Yarışmaya katılan eserler üzerinde jüri tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir. Örneğin “ki” ve “de” bağlacının yanlış yazılması, “herkes” kelimesinin “herkez” biçiminde yazılması vb. durumlarda yazım düzeltmesi yapılabilir. Estetik kaygılarla yapılan özgün imlaya karışılmaz.

 

9-      Şiir yarışmasına katılım 15/01/2020 tarihinde sona erecektir.  Sonradan gönderilen şiirler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

 

10-  Yarışma sonuçları ara dönem kampına kadar ilan edilmiş olacaktır.

 

11-  Değerlendirme kurulu üyeleri ve yakınları yarışmaya iştirak edemezler. Yakınlık hususu kurul kararına bağlıdır.

 

12-  Gönderilen eserlerin tüm hakları Şahsiyet Akademisi’ne aittir. Eserler iade edilmeyecektir.

 

13-  Şahsiyet Akademisi gönderilen eserleri gerekli zaman ve koşullarda -yayın izni almaksızın- bülten ve dergilerde yayınlama ve çoğaltma hakkına sahiptir.

 

14-  Ödül kazanan eser ve eser sahibi, www.sahsiyetakademisi.com internet adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca yarışmayı kazanan kişiye, bildirdiği iletişim araçlarından ulaşılarak bilgi verilecektir.

 

Sosyal Medyanızda Paylaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bizi Takip Edin..
Güncel
ÜNİD-P YAZ KAMPI

Şahsiyet Akademisi; uzman öğretmen kadrosu, rehberlik servisi ve etkili kamplarıyla bu sene de 12. sınıf öğrencileri üniversite sınavına hazırlıyor.

Devamı
Son Eklenenler
Sosyal Medya

Son Eklenenler

02
Tem
ÜNİD-P YAZ KAMPI

Şahsiyet Akademisi; uzman öğretmen kadrosu, rehberlik servisi ve etkili kamplarıyla bu sene de 12. sınıf öğrencileri üniversite sınavına hazırlıyor.

Yayınlayan: Genel,
14
Haz
KARDEŞLİK VE İHYA YAZ OKULU

Program lise kademesindeki bütün erkek öğrencilere açıktır. Lise eğitimlerine devam eden ufuk, ideal ve firaset sahibi gençler bu program altında bir araya geliyor.

Yayınlayan: Genel,
11
Haz
ACIBADEM PROLİNGUS DİL OKULU

Acıbadem Prolingus Dil Okulu programımız ile liseli gençlere yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyoruz. Kaydolmakta geç kalmayın..

Yayınlayan: Genel,
09
Haz
GELECEĞE GÖNÜLLÜ, GENÇLİĞE REHBER OL!

Şahsiyet Akademisi İstanbul’un farklı yerlerinde düzenleyeceği yaz programlarında gençlik liderliği yapacak üniversiteli öğrenciler arıyor. Sen de gençliğe rehber olmak istiyorsan hemen başvur!

Yayınlayan: Genel,
08
Haz
YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİL EĞİTİM KAMPI

Yoğunlaştırılmış dil eğitim kampı Prolingus Eğitim Sistemi ile liseli gençlere yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyor..

Yayınlayan: Genel,
01
Haz
ÜNİVERSİTE HAZIRLIK TYT KURSU

Şahsiyet Akademisi Üniversite Hazırlık Birimi olarak, 12. Sınıfa geçen öğrencilere sınava hazırlanmak için önemli bir fırsat sunuyoruz. TYT hazırlıklarına başlamak için tam zamanı.

Yayınlayan: Duyuru,
28
May
ACIBADEM YAZ OKULU

Gençlerimizin Kişisel Gelişim ve Bilişim alanlarında ilgi duydukları branşlarda belirli bir seviyeye gelmelerini sağlayacak, yetkinlik kazanabilecekleri, bilgi ve beceri gelişimleri ile alanın profesyoneli olma imkânı sağlayan ‘’Acıbadem Yaz Okulları’’ lise öğrencilerinin istifadesine sunulmuştur.

Yayınlayan: Atölyeler, Genel,
27
May
PAYİTAHT İSLAMİ İLİMLER EĞİTİM KAMPI

Şahsiyet Akademisi olarak İslami İlimler Eğitim ve Gelişim programı ile gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı birer nefer olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla başlatacağımız bu programa tüm lise öğrencilerini davet ediyoruz.

Yayınlayan: Genel,
24
May
AVRUPA ANADOLU MEDENİYET KÖPRÜSÜ

Avrupa Anadolu Medeniyet Köprüsü” eğitim, tarih-kültür, gezi ve sosyal etkinlikler kampımız, Avrupa ülkelerinde yaşamakta olan gençlerimize yönelik asıl gayesi eğitim olup sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile zenginleştirilmiş bir programdır.

Yayınlayan: Genel,
18
Mar
HAYAL BOSTANI SİNEMA ATÖLYESİ KAYITLARI UZATILDI

Nitelikli genç sinemacıların yetişmesine öncülük etmek amacıyla kurulmuş olup Şahsiyet Akademisi’nin bir ihtisas programıdır. Program bu döneme mahsus olmak üzere atölye formatında ve giriş düzeyinde hazırlanmıştır.

Yayınlayan: Genel,