Adına methiyeler diziler Güzel 
Uğruna savaşlar yapılan Kale
Çağ açıp Çağ kapayan Dar-ı Saadet
Tarihin tozlu sayfalarını hanesinde dostane ağırlayan Ensar
Medeniyetlerin can çekişip can bulduğu mekan
Mis kokusuyla İnsanlığa aşk katan Asitane
Peygamber Efendimizin(SAV) Hadis-i Şerifi ile şereflendirilen Kadim Şehir “İstanbul”
 
Şahsiyet Akademisi Halkalar programına katılan öğrencilerimiz ile birlikte kadim tarihin bize bıraktığı birçok şaheser içerisinde barındıran İstanbul’u Bir de yakından gözlemlemek istedik. Bu niyet ile Akademi hocalarımızdan Zafer Söğüt hocamızın rehberliği ile İstanbul Gezimizi düzenledik. İstanbul’da ilk ezan okunan camiiden  başlayarak ”Cami Mimari Gelişimi” konusunda öğencilerimize bilgilendirme yaptık. ”Türk Camii Plan Tiplerinin Tarihi Gelişimi”  bu camiler üzerinden anlattık. Mimar Sinan’ın bir okul olduğu vurgusu üzerinden Koca Sinan’ın ve mimarinin inanç dünyamızdaki karşılığını gözler önüne serdik. Daha sonra ise Çadır Mimarisi üzerinden Orta Asya’ya açılıp sivil mimarinin bugüne gelmesini konu ettik. Tasavvuf kültürünün temeli olan Ahmet Yesevi hakkında bilgiyi Orta Asya Devletleri’nin sergilendiği kültür evlerinde yerinde inceledik.  İstanbul’da yer alan sahabeler üzerinden İstanbul’un değeri ve önemini konuştuk. Geleceğin gençlerin üzerinde inşa edileceğini gençlere düşenin tembellik etmemek olduğunu vurgulayarak gezimi bitirdik.
 

Sosyal Medyanızda Paylaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bizi Takip Edin..
Güncel
ÜNİD-P YAZ KAMPI

Şahsiyet Akademisi; uzman öğretmen kadrosu, rehberlik servisi ve etkili kamplarıyla bu sene de 12. sınıf öğrencileri üniversite sınavına hazırlıyor.

Devamı
Son Eklenenler
Sosyal Medya

Son Eklenenler

02
Tem
ÜNİD-P YAZ KAMPI

Şahsiyet Akademisi; uzman öğretmen kadrosu, rehberlik servisi ve etkili kamplarıyla bu sene de 12. sınıf öğrencileri üniversite sınavına hazırlıyor.

Yayınlayan: Genel,
14
Haz
KARDEŞLİK VE İHYA YAZ OKULU

Program lise kademesindeki bütün erkek öğrencilere açıktır. Lise eğitimlerine devam eden ufuk, ideal ve firaset sahibi gençler bu program altında bir araya geliyor.

Yayınlayan: Genel,
11
Haz
ACIBADEM PROLİNGUS DİL OKULU

Acıbadem Prolingus Dil Okulu programımız ile liseli gençlere yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyoruz. Kaydolmakta geç kalmayın..

Yayınlayan: Genel,
09
Haz
GELECEĞE GÖNÜLLÜ, GENÇLİĞE REHBER OL!

Şahsiyet Akademisi İstanbul’un farklı yerlerinde düzenleyeceği yaz programlarında gençlik liderliği yapacak üniversiteli öğrenciler arıyor. Sen de gençliğe rehber olmak istiyorsan hemen başvur!

Yayınlayan: Genel,
08
Haz
YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİL EĞİTİM KAMPI

Yoğunlaştırılmış dil eğitim kampı Prolingus Eğitim Sistemi ile liseli gençlere yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyor..

Yayınlayan: Genel,
01
Haz
ÜNİVERSİTE HAZIRLIK TYT KURSU

Şahsiyet Akademisi Üniversite Hazırlık Birimi olarak, 12. Sınıfa geçen öğrencilere sınava hazırlanmak için önemli bir fırsat sunuyoruz. TYT hazırlıklarına başlamak için tam zamanı.

Yayınlayan: Duyuru,
28
May
ACIBADEM YAZ OKULU

Gençlerimizin Kişisel Gelişim ve Bilişim alanlarında ilgi duydukları branşlarda belirli bir seviyeye gelmelerini sağlayacak, yetkinlik kazanabilecekleri, bilgi ve beceri gelişimleri ile alanın profesyoneli olma imkânı sağlayan ‘’Acıbadem Yaz Okulları’’ lise öğrencilerinin istifadesine sunulmuştur.

Yayınlayan: Atölyeler, Genel,
27
May
PAYİTAHT İSLAMİ İLİMLER EĞİTİM KAMPI

Şahsiyet Akademisi olarak İslami İlimler Eğitim ve Gelişim programı ile gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı birer nefer olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla başlatacağımız bu programa tüm lise öğrencilerini davet ediyoruz.

Yayınlayan: Genel,
24
May
AVRUPA ANADOLU MEDENİYET KÖPRÜSÜ

Avrupa Anadolu Medeniyet Köprüsü” eğitim, tarih-kültür, gezi ve sosyal etkinlikler kampımız, Avrupa ülkelerinde yaşamakta olan gençlerimize yönelik asıl gayesi eğitim olup sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile zenginleştirilmiş bir programdır.

Yayınlayan: Genel,
18
Mar
HAYAL BOSTANI SİNEMA ATÖLYESİ KAYITLARI UZATILDI

Nitelikli genç sinemacıların yetişmesine öncülük etmek amacıyla kurulmuş olup Şahsiyet Akademisi’nin bir ihtisas programıdır. Program bu döneme mahsus olmak üzere atölye formatında ve giriş düzeyinde hazırlanmıştır.

Yayınlayan: Genel,